Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Występ OPP z Koniakowa podczas wizyty pani Minister

Niezwykle uroczysty charakter miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie. W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik-Rostkowska a także Śląski Kurator Oświaty pan Stanisław Faber oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium w Bielsku-Białej pani Elżbieta Adamowska.

Ponadto obecni byli przedstawiciele Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej oraz władze samorządowe Powiatu Cieszyńskiego ze Starostą Cieszyńskim panem Jerzym Nogowczykiem na czele.

Były życzenia i gratulacje skierowane do wszystkich pracowników oświaty naszego powiatu a najlepszym z najlepszych wręczono nagrody.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych nauczycieli znalazła się pani Agata Polok nasza ogniskowa nauczycielka, której osobiście gratulacje złożyła pani Minister.

Wspaniałą oprawę artystyczną temu historycznemu wydarzeniu dał występ naszych dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i specjalistów.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od odśpiewania hymnu narodowego, który zaintonowały uczestniczki naszego koła wokalno-instrumentalnego pod kierunkiem pana Piotra Kohuta.

Mazurka Dąbrowskiego wykonały dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce w składzie: Bojko Karolina, Legierska Anna, Macura Joanna, Waszut Magdalena, Zogata Klaudia oraz Żyrek Katarzyna.

Występ naszych zespołów regionalnych; „Małego Koniakowa” i „Czadeczki” rozpoczął się od recytacji wiersza dedykowanego nauczycielom. W gwarze istebniańskiej zarecytowały go Julia Łabaj oraz Marta Polok ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce-Zapasiekach oraz Sabina Matuszny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie, które przygotowała pani Marzena Suszka. Wcześniej jednak dyrektor Ogniska pan Józef Polok przedstawił krótką historię naszej Placówki po czym nauczyciele i dzieci wręczyli pani Minister, panu Kuratorowi, pani Dyrektor Delegatury oraz panu Staroście przepiękne koniakowskie koronki, które przygotowały panie; Barbara Bielesz, Grażyna Haratyk, Wioleta Kawulok, Agata Polok i Teresa Vavŕać .

W dalszej części programu wystąpili nasi najmłodsi uczniowie, członkowie zespołu regionalnego „Czadeczka” prowadzonego przez pana Martina Wałacha. Tradycyjne tańce, śpiew i zabawy dziecięce z dawnej Jaworzynki zaprezentowali z niezwykłym wdziękiem; Bojko Kacper, Klimek Kacper, Marekwica Natalia, Patyk Karolina, Rucki Jakub, Szkawran Maria, Szkawran Jakub i Wawrzacz Laura. Wszyscy wymienieni są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce.

Po gromkich brawach swoje taneczne umiejętności pokazał nasz zespół taneczno-instrumentalny prowadzony przez pana Bartłomieja Rybkę. Skoczne i wymagające dobrej kondycji tańce ludowe charakterystyczne dla naszej Trójwsi zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej-Zaolziu w składzie: Juroszek Bartłomiej, Kukuczka Paweł, Lipowska Emilia, Michałek Anna, Michałek Michał, Waszut Adrian, Wrzask Klaudia oraz Zowada Natalia.

Występom cały czas towarzyszyła ogniskowa kapela wspierana przez uczestniczki koła gry na instrumentach smyczkowych prowadzonego rzez panią Aleksandrę Lipowską w składzie: Gwarek Faustyna, Kaczmarzyk Miriam, Legierska Julia i Matuszny Sabina ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie oraz Kohut Karolina i Zawada Anna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej-Zaolziu a także Kawulok Agnieszka z Gimnazjum w Istebnej.

Nasz program zakończył występ ogniskowej kapeli pod hasłem „nauczyciele-nauczycielom”. Mistrzowskie wykonanie tradycyjnych pieśni było dziełem pań Aleksandry Lipowskiej, Janiny Juroszek i Marzeny Suszki oraz panów Martina Wałacha, Bartłomieja Rybki i Euzebiusza Jasińskiego.

Po występie były gromkie brawa i wiele ciepłych słów pod naszym adresem. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z panią Minister, która nie kryła zachwytu z naszego występu.

Wszystkim którzy brali udział w tej niezwykłej uroczystości gratulujemy.

Galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ

źródło: oppkoniakow.superszkolna.pl