Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniakowie
Słoneczne otwarcie boiska w Koniakowie Rastoce
Wspaniała, jesienna pogoda okrasiła uroczyste otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce, które z udziałem licznych gości i absolwentów miało miejsce 28 września a połączone było ze zwiedzaniem szkoły i Izby Regionalnej oraz rozgrywkami sportowymi uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły.

W dniu 28 września przy pięknej słonecznej pogodzie zapełniło się boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie. Celem spotkania było otwarcie zmodernizowanego boiska wielofunkcyjnego. Na uroczystość przybyło wielu zacnych gości. Ksiądz proboszcz Jerzy Kiera życzył uczniom i nauczycielom bezpiecznego użytkowania a następnie po wspólnej modlitwie poświęcił boisko.

Rozgrywki sportowe w tym dniu rozpoczęła Pani Wójt Danuta Rabin, a pierwszy gwizdek zabrzmiał w ustach Zastępcy Wójta Henryka Gazurka. Władze gminy przekazały komplet piłek ufundowanych przez wykonawcę nowej nawierzchni.

Uczniowie SP2 Jaworzynka- Zapasieki i SP2 Koniaków- Rastoka rozegrali mecze piłki nożnej i ręcznej, po których do walki stanęli absolwenci i przyjaciele szkoły. Najlepszą okazała się drużyna „Szkatółka i przyjaciele” pod wodzą Janusza Waszuta. Dla najmłodszych nauczyciele przygotowali konkursy i zabawy.

Ważnym punktem uroczystości było zwiedzanie Izby Regionalnej, która z racji powiększających się zbiorów została przeniesiona do nowego pomieszczenia. Izbę otwarto w 2004 roku. Do najstarszych eksponatów należą: dokumenty urzędowe z XIX w., książki, kancenoły, modlitewniki ponad stuletnie, sprzęt do obróbki lnu, wełny, oryginalne hafty krzyżykowe. Duży wkład przy remoncie pomieszczenia mieli: Marek Matuszny, Jan Matuszny, Krzysztof Kukuczka, Władysław Szynka, Stanisław Macoszek. Zachęcamy do zwiedzania izby.

Kolejną atrakcją była możliwość zwiedzania każdego zakątka szkoły, co cieszyło absolwentów. Mogli oni zajrzeć do kronik i dzienników szkolnych, obejrzeć prezentację o historii szkoły. Przy kołaczu i kawie snuły się wspomnienia o latach spędzonych w szkolnych murach. Dla wytrwałych rozpalono ognisko. Cieszy nas ogromnie, że mogliśmy gościć byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ostatnia niedziela września na stałe wpisze się w kalendarz szkolny jako Dzień Absolwenta.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie oraz osobom zaangażowanym w organizację uroczystości: Anecie Legierskiej, Jackowi Kohutowi, Piotrowi Polokowi, Aleksandrze Lipowskiej wraz z dziećmi z koła gry na instrumentach smyczkowych i kapeli OPP, firmie ,,Jawor”, rodzicom i pracownikom szkoły.

Nauczyciele SP2 Koniaków
Dodał: jk Dodano: 2014-09-29, godz. 09:19