http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Pożegnanie wakacji i turniej Groni Pod Skocznią
Ostatniego sierpnia, w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, dzięki pizzerii „Werona” mogliśmy podziwiać piłkarskie widowisko, a przy tym dobrze się bawić.


Na boisku „Pod Skocznią” w sportowej rywalizacji spotkały się drużyny spod Złotego Gronia w Istebnej, Ochodzitej w Koniakowie i Wawrzaczowego Gronia w Jaworzynce. Obok boiska dzieci mogły wesoło spędzać czas na grach, zabawach i konkurencjach sportowych prowadzonych przez animatorki VIDES, a od godziny 16:00 razem z nimi szaleć na parkiecie podczas dyskoteki.


Organizatorzy zatroszczyli się o dobrą kuchnię, placki z blachy, potrawy z grilla i napoje, aby każdy z przybyłych gości mógł znaleźć coś dla siebie. Do późnych godzin wieczornych wszystkich gości bawił zespół Bracia Lubeccy.


A to wszystko po to, aby pomóc. Impreza ta została zorganizowana na rzecz modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce Zapasiekach. Całkowity dochód zostanie ofiarowany właśnie na ten cel.  


Ale wróćmy do turnieju. W pierwszym meczu pomiędzy drużynami z Jaworzynki i Koniakowa lepszymi okazali się piłkarze spod Wawrzaczowego Gronia wygrywając 6:0. Drugie spotkanie rozegrało się pomiędzy drużynami Istebnej i Siły Jasnowice i zakończyło się wynikiem 4:0 dla piłkarzy spod Złotego Gronia. W dalszej części turnieju, meczu o trzecie miejsce walczyły drużyny Koniaków i Siła Jasnowice. Trzeci stopień podium wywalczyli piłkarze z Koniakowa, pokonując Jasnowice 1:0. W finale spotkały się dwie zwycięskie drużyny pierwszej kolejki, czyli Jaworzynka i Istebna. Mecz był bardzo wyrównany, lecz lepszymi okazali się być piłkarze z Jaworzynki, pokonując zawodników z Istebnej 1:0 i zostając tym samym zwycięzcami Piłkarskiego Turnieju Groni o Puchar Pizzerii „Werona”.
Dekoracji czterech drużyn dokonał główny organizator imprezy pan Eugeniusz Kawulok oraz sponsorzy nagród. Każda drużyna otrzymała piękny puchar i nagrody, a zwycięzcy turnieju otrzymali ponadto puchar przechodni Turnieju Groni. Nagrodzeni zostali również: Najlepszy Strzelec Turnieju- Grzegorz Kukuczka z Istebnej, Najlepszy Bramkarz Turnieju- Jakub Kohut z Jaworzynki oraz najlepszy Zawodnik, którym został Dawid Wawrzacz z Jaworzynki.


Każda drużyna miała swojego sponsora:
Istebnę sponsorował Beskidek i Drew-Mat
Jaworzynkę sponsorował Eko-Dom Leszek Gorzołka
Koniaków sponsorował Piotr Kohut Bacówka Koniaków i F.H.U. Anex
Siłę Jasnowice sponsorował Marek Iwanek – Transport drewnaOrganizatorzy Turnieju Groni serdecznie dziękują wszystkim sponsorom imprezy, fundatorom nagród, pucharów i statuetek, a byli to:
Firma Obróbki Drewna z Koniakowa, Adam Matuszny z Istebnej, Paweł Matuszny – Firma Ogólnobudowlana, Robert Rucki i Wojciech Kobel – Eko Skład Glinianne, Stacja Kontroli Pojazdów Istebna Wojtosze, Czesław Goszyc – Apartamenty Strażnica, Izabela Kowalczyk – Studio Urody Potoczki w Istebnej, Market Rema w Istebnej, Zakłady Mięsne Legierski w Istebnej, Hurtownia Smakosz, Firma Iglotex oraz pan Jan Drążkiewicz ze Skierniewic, fundator Głównego Pucharu Turnieju Groni.


Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz szkoły i pomoc w organizacji imprezy.

Słowa podzięki należą się również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Istebnej, za wszelką przychylność i bezpłatne udostępnienie terenu amfiteatru, animatorkom VIDES za prowadzenie zabaw, gier i dyskoteki dla dzieci oraz panu Krzysztofowi Chorążemu za oprawę konferansjerską turnieju i całej imprezy.


Miejmy nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie podobnych inicjatyw, które będą zachwycały i mobilizowały społeczność do włączenia się w pomagania innym.
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: K.C Dodano: 2014-09-03, godz. 10:37