http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2014
Pierwszy dzień Dni Koronki Koniakowskiej juz za nami!
Pierwszy dzień Dni Koronki Koniakowskiej juz za nami!

Pomimo, że pogoda troszeczkę straszyła, słońce jednak towarzyszyło nam do samego końca. Rozstrzygnięto konkurs Gry na Trąbicie, w którym zwyciężyli: w kategorii do 18 lat, Dawid Broszczakowski z Kęt; w kategorii dorośli, Dariusz Szleda z Tychów, a najmłodszym uczestnikiem był Mateusz Ratusznik (lat 7) z Wrocławia. Niestety wszystkie trzy trąbity ufunudowane jako nagrody przez organizatora Tadeusza Ruckiego z Koniakowa wyjechały poza Trójwieś, ale mamy nadzieję, że nasi mieszkańcy już od dziś będą ćwiczyć, by w przyszłym roku nie dać się pokonać. Tegorocznym zwycięzcom oczywiście serdecznie gratulujemy.
Podziwialiśmy dziś również dzieci z kapeli Moniki Wałach - Kaczmarzyk "Mała Jetelinka", które pięknie zagrały, zaśpiewały i zatańczyły, oczywiście tradycyjne nuty z naszej Trójwsi.

Serdecznie zapraszamy na dalsze obchody święta naszych koronek, zwiedzania wystaw, brania udział w konkursach.

W programie do niedzieli jeszcze:

 - Występy Zespołu Regionalnego „Koniaków”, zabawa taneczna w Kopyrtołce, koncert laureatów Nowej Tradycji Agaty Siemaszko i Kuby „Bobas” Wilka; 

 - Espozycja Największej Koronki Koniakowskiej Świata w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie
, której towarzyszy projekcja filmu pt. koronkowa robota zrealizowanego przez Zamek Cieszyn  oraz wystawa koronek  Marioli Wojtas w godz. 10.00 – 18.00.

- Konkurs plastyczny dla dzieci pt. koronkowy Koniaków, który zostanie przeprowadzony w niedzielę w Chacie na Szańcach. Dzieci od południa będą mogły malować swoje obrazy, najlepsze zostaną nagrodzone, a wyniki ogłoszone na zakończenie dnia.

- Konkursu na Najpiękniejszą Koronkę Koniakowską w Muzeum Koronki Koniakowskiej. Odwiedzający goście i turyści muzeum mogą oddawać głosy na wybrane przez siebie rózićki. W niedzielę o godz. 17.00 głosy zostaną podliczone i wyniki ogłoszone o 18.00. Nagrody sponsoruje firma Mokate w postaci ekspresu do kawy i zestawów produktów oraz kompletów nici od Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

 - Kiermasz twórczości ludowej, przy Chacie na Szańcach, gdzie twórcy prezentuja nasze tradycyjne rękodzieło, jak rzeźbę, haft krzyżykowy, krawiectwo, malowanie pierników, ceramikę i oczywiście koronkę. W Chacie na Szańcach podziwiać można także wystawę koronek koniakowskich Beaty Legierskiej, która została użyczona z Galerii Kukuczka.

Serdecznie zapraszamy !!!

Lucyna Ligocka - Kohut


 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: LLK Dodano: 2014-08-15, godz. 23:00