Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
IX GMINNY DRUŻYNOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 27 maja 2014r. odbył się Gminny Konkurs Matematyczny zorganizowany przez naszych nauczycieli matematyki. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania matematyką, wdrażanie jej do zespołowej i samodzielnej pracy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych, podnoszenie poziomu wiedzy z matematyki, jak również promowanie na terenie gminy najlepszych uczniów tego przedmiotu. Dzięki tej inicjatywie możliwa jest też wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami matematyki szkół podstawowych i gimnazjum.

Do rywalizacji mogły przystąpić trzyosobowe drużyny wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. W tym roku w konkursie wzięły udział 4 drużyny. Konkurs składał się z dwóch części:

- Pierwsza część konkursu obejmowała test wiedzy matematycznej, w której wyłoniony został najlepszy matematyk szkół podstawowych: Radosław Woźniczka – zdobył maksymalną ilość punktów.

- W drugiej części drużyny wspólnie rozwiązywały zadania w określonym czasie. Drużyny rozwiązywały w formie zabawy zadania: krzyżówki, rebusy, fikcyjne nazwy, sudoku, łamigłówki, tangram i malowanie liczbami.

Wyniki:

I miejsce zajęli uczniowie z SP 2 w Koniakowie: Paulina Juroszek, Julia Juroszek, Franciszek Jaroszyński; opiekun p. Monika Kukuczka;

II miejsce uczniowie z SP nr 1 w Istebnej: Karolina Ligocka, Alicja Zawada, Radosław Woźniczka; opiekun p. Barbara Bołdys;

III miejsce uczniowie z SP nr 1 w Koniakowie: Jan Chrapek, Julia Węglorz, Dorota Sikora; opiekun p. Iwona Ligocka.

W trakcie przerwy uczniowie mogli poczęstować się ciastami upieczonymi przez rodziców naszych uczniów, zaś przed ogłoszeniem wyników, przyszli gimnazjaliści mieli czas na posilenie się obiadem oraz zwiedzenie szkoły.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału w konkursie za rok.
Dodał: DK Dodano: 2014-06-18, godz. 07:26