18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2006 » Narciarstwo
Biegi narciarskie - marzec
Nie zwalniają tempa nasi biegacze mimo, że sezon narciarski powoli zbliża sie do końca. Kolejne występy przynoszą kolejne sukcesy.

Mocna ekipa MKS Istebna wystartowała w Marklowicach w zawodach "O Puchar Wójta Gminy Marklowice". Niecodzienny wyczyn zanotowali na swoim konci nasi młodzi reprezentanci z rocznika 1993 - 94, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców! Najlepsi okazali się Dominika Hulawy i Patryk Polok. Drugie miejsca zajęli Kinga Łacek i Krzysztof Kukuczka, zaś Kinga Borowiak i Bolesław Marekwica stanęli na trzecim stopniu podium. Medalowe miejsca zdobyli także Dorota Kaczmarzyk (drugie) i Andrzej Łacek (trzecie). W zawodach wzięli udział także zawodnicy UKS Gimnazjum Istebna, z których na trzecim miejscu w swojej kategorii ukończyła zawody Judyta Czepczor oraz niezrzeszeni - Jacek Suszka z Istebnej wygrał swoją kategorię.

895 zawodników ukończyło tradycyjny XXX Bieg Piastów w Jakuszycach. W tym gronie z niezłej strony pokazali się także nasi biegacze. W biegu na 30 km drugie miejsce zajął Piotr Michałek z Jaworzynki natomiast Paweł Gorzołka w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie (najwyższe z Polaków)miejsce w biegu głównym na 50 km.

Kapitalną dyspozycję w tym sezonie potwierdzili nasi biegacze w Kluszkowcach, gdzie w dniach 7 - 9 marca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych. Młodzi reprezentanci MKS Istebna i UKS Gimnazjum Istebna wrócili z tych zawodów z robiącym wrażenie plonem 14 medali. Na najwyższym podium stawali - sztafety MKS Istebna (zarówno dziewczyny jak i chłopcy) i UKS Gimnazjum Istebna I oraz indywidualnie Marcin Wolny (UKS Gimnazjum Istebna). Pięć razy nasi zawodnicy byli dekorowani srebrnymi medalami. Otrzymali je nadzieja MKS Istebna - D. Hulawy oraz przedstawiciele UKS Gimnazjum Istebna - Katarzyna Kubalok (dwukrotnie), Sebastian Gazurek, a także sztafeta dziewczyn tego klubu. Również pięciokrotnie nasi młodzi biegacze zajmowali trzecie miejsca - J. Czepczor, S. Gazurek, Adam Kaczmarzyk, Rafał Matuszny (wszyscy UKS Gimnazjum Istebna) oraz K. Kukuczka z MKS Istebna. Ogromna praca zawodników i ich opiekunów nie idzie na marne.

Młodziczki i młodzicy UKS Gimnazjum Istebna zdominowali rozegrane na Kubalonce w dniach 17 - 18 marca Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Na dwanaście mozliwych do zdobycia medali wywalczyli aż osiem. Dokonało tego czterech naszych zawodników, którzy stawali na podium po dwa razy. K. Kubalok i S. Gazurek dwukrotnie stawali na najwyższym podium w swoich kategoriach (zarówno techniką klasyczną jak i dowolną). Z kolei Katarzyna Kawulok była druga w klasyku i trzecia w stylu dowolnym a A. Kaczmarzyk dwa razy uplasował się na drugim miejscu, tuż za swoim kolegą klubowym.  W zawodach wzięło udział w sumie 19 zawodników UKS Gimnazjum Istebna.

Już po raz 12 na Hali Boraczej rozegrano Międzynarodowy Bieg Bacy. Impreza, która odbyła sie w sobotę 25 marca była równocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów PZN. Świetnie spisali się w biegu głównym nasi biegacze - Mariusz Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) zajął drugie miejsce, przegrywając nieznacznie z Maciejem Kreczmerem natomiast P. Michałek wywalczył brązowy medal. Wśród kobiet  w biegu na 7 km triumfowała inna reprezentantka NKS Trójwieś Beskidzka - Agata Krężelok, która tym samym zwyciężyła także w swojej kategorii wiekowej. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się także P. Michałek i P. Gorzołka zaś Jan Łacek z Jaworzynki zajął trzecie miejsce.

Niezwykle udany dla naszych biegaczy sezon dobiegł końca. Ostatnie zawody pod nazwą "Zakończenie sezonu 2005/06" rozegrano w niedzielę 26 marca na Kubalonce. Tradycyjnie reprezentanci naszych klubów wypadli bardzo dobrze. W siedmiu rozegranych kategoriach (biegi łączone i ze startu wspólnego) aż 12 razy stawali na podium.
Pierwsze miejsca zajęli: K. Kubalok, S. Gazurek i R. Matuszny. Na drugim miejscu ukończyli zawody: D. Hulawy, M. Wolny i Tomasz Sikora (NKS Trójwieś Beskidzka). Na najniższym stopniu podium stanęli: K. Kawulok, J. Czepczor i Magdalena Ligocka oraz Tomasz Kaczmarzyk, A. Kaczmarzyk i M. Michałek.

Szkoda, że tak obfity w sukcesy sezon dobiegł już końca.
Gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięć minionego sezonu - zawodnikom, ich trenerom i opiekunom, a także działaczom!