Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
V Międzygimnazjalny Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej

Gimnazjum w Istebnej zdobywcą II nagrody w konkursie gwarowym "Śląska Ojczyzna Polszczyzna" w Chorzowie.
Uczestnictwo w konkursie gwarowym w Chorzowie stało się tradycją. Po raz drugi pojechaliśmy do Domu Kultury w Chorzowie Batorym, gdzie odbył się już V Międzygimnazjalny Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej.Po cięzkich i wielokrotnych próbach postanowiliśmy wystąpić. Konkurs odbył się 9 marca bieżącego roku. Wystąpili w nim przedstawiciele gimnazjów z Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich oraz oczywiście z Istebnej. Z naszego Gimnazjum wzięli udział następujący uczniowie: Natalia Bielesz (klasa IIIE), Agnieszka Jałowiczor (klasa I D), Magdalena Bury (klasa III H), Jerzy Kajzar (klasa I G) oraz Grzegorz Legierski (klasa III i). Towarzyszyła i dopingowała nam p. dyrektor Anna Kubalok - Kałucka. Nasi uczniowie wypadli znakomicie, a Magdalena Bury zdobyła II miejsce w konkursie i odebrała nagrodę z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Chorzowa p. Mariana Salwiczka. Magdalena Bury weźmie także udział w następnym etapie, a mianowicie w XV Konkursie Recytacji w Gwarze śląskiej "Śląska Ojczyzna Polszczyzna" dla licealistów, który odbędzie się 16 marca bieżącego roku w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Chorzowie. Dlatego wszyscy musimy trzymać za nią kciuki. Uczniowie naszego Gimnazjum zaprezentowali się na wysokim poziomie. Było to dla nich niezapomniane doświadczenie.

Wychowawca świetlicy Gimnazjum
mgr Alicja Glebowicz - Gazurek