Gmina Istebna » Zdrowie i bezpieczeństwo » Straż Pożarna » JKSR-G Ochotnicza Straż Pożarna Istebna - Centrum » Archiwum
Walne Zebranie OSP Istebna Centrum
Walne Sprawozdawczo Wyborcze Zebranie Członków OSP Istebna Centrum

W niedzielę 5 lutego na sali OSP Istebna odbyło się Walne Zebranie Członków OSP Istebna Centrum, na którym podsumowano kolejny już 112 rok działalności oraz wybrano nowe władze stowarzyszenia.
W zebraniu udział wzięli: członkowie OSP Istebna Centrum, przedstawiciele władz gminnych Wójt Danuta Rabin i Przewodniczący Rady Józef Michałek, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie starszy kapitan mgr. inż. Damian Legierski oraz przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP RP.
Podczas zebrania swoje sprawozdania przedstawili Prezes Zarządu Józef Mojeścik, Skarbnik Piotr Gazurek, Naczelnik Mirosław Kukuczka i Przewodniczący komisji Rewizyjnej Józef Kędzior.
Podczas zebrania dyskutowano nad trudną sytuację finansową jednostki,  potrzebami inwestycyjnymi i remontowymi oraz udziałami w akcjach ratowniczych i dalszych szkoleniach strażaków.  Strażacy OSP Istebna podziękowali władzom gminy, st.kapitanowi Damianowi Legierskiemu i Zarządowi Gminnemu ZOSP RP za zakup nowego samochodu pożarniczego.
Podziękowano również za długoletnią działalność społeczną we władzach OSP ustępującemu Prezesowi Zarządu Józefowi Mojeścikowi, który funkcję tę pełnił przez 18 lat oraz Członkom Zarządu Józefowi Gazurkowi, Władysławowi Matusznemu i Józefowi Motyce.
Po sprawozdaniach i dyskusji przystąpiono do wyborów nowych władz. Zarząd tworzy 11 członków, Komisję Rewizyjną 5 członków z podziałem na następujące funkcje:

Zarząd:

Przezes Zarządu –  Mirosław Kukuczka
Naczelnik –  Michał Kohut
Wiceprezes Zarządu –  Piotr Gazurek
Zastępca Naczelnika – Adam Bielesz
Skarbnik – Stefania Kędzior
Członek Zarządu – Paweł Gazurek
Członek Zarządu -  Roman Kubalok
Członek Zarządu -  Henryk Kukuczka
Członek Zarządu -  Adam Juroszek
Członek Zarządu -  Józef Kędzior