http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe
Działania profilaktyczne w szkołach podstawowych
W szkołach podstawowych nr 1 na terenie gminy Istebna miały miejsce niecodzienne działania o charakterze profilaktycznym. Dla uczniów występowali aktorzy z Krakowskiego Centrum Profilaktyki, a inicjatorami spotkań byli dyrektorzy szkół oraz pedagodzy.


Spektakle odbywały się w dniach 19 lutego w Koniakowie, 20 lutego w Jaworzynce i 21 lutego w Istebnej.


„Zaczarowany las” to tytuł spektaklu skierowanego do młodszych widzów, przedszkolaków i uczniów klas I-II. Opowiadał on o konsekwencjach nieodpowiedzialnego i niewłaściwego zachowania człowieka w stosunku do przyrody, o ekologii. Spektakl zwracał uwagę na potrzebę budowania dobrych relacji dzieci z dorosłymi, opartych na wzajemnym zrozumieniu i autorytecie.


Starsze dzieci z klas III- VI były widzami spektaklu pt. „„Masz talent”, który poruszał tematykę roli talentu w życiu młodego człowieka, budowania pozytywnych relacji z nauczycielami i rówieśnikami. Z treści przedstawienia uczniowie mogli dowiedzieć się o negatywnych skutkach palenia papierosów oraz postawach reprezentowanych przez młodzież.
„Masz talent” to spektakl, który w niesamowity sposób kształtuje wrażliwość emocjonalną widzów, oraz dzięki swoim treściom buduje i utwierdza w każdym z oglądających poczucie własnej wartości.
Oba spektakle były  profesjonalnie przygotowane. Uczniowie żywo reagowali na to, co działo się na scenie. Poruszana problematyka wzbudziła w nich wiele refleksji. Pozwoliła, w atrakcyjny dla uczniów sposób, zrealizować niektóre założenia szkolnego programu profilaktycznego i wychowawczego.


Warto wspomnieć, że na spektaklach dna 19 lutego w Koniakowie gościli także uczniowie ze SP nr 2 z Koniakowa Rastoki oraz przedszkolaki z przedszkola „Miglanc”.


Wszystkie te działania profilaktyczne nie byłyby możliwe bez wsparcia Urzędu Gminy w Istebnej i Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Bardzo dziękujemy organowi prowadzącemu i wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia oraz za wsparcie finansowe, które pozwoliło na takie formy profilaktyki.


Pedagodzy Szkół Podstawowych
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: K.C Dodano: 2014-03-10, godz. 13:27