18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2006 » Narciarstwo
Biegi narciarskie - luty
Miesiąc luty obfituje jak zwykle w imprezy narciarskie. Startują w nich z powodzeniem przedstawiciele naszych klubów. Poniżej prezentujemy krótkie informacje dotyczące ich najważniejszych osiągnięć w tym okresie.

Znakomicie zaprezentował się na rozegranych w dniach 11 - 12 lutego na trasach COS w Istebnej Kubalonce Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Arkadiusz Małyjurek. Zawodnik reprezentujący NKS Trójwieś Beskidzką trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale na dystansach: 10 km techniką klasyczną, 10 km techniką dowolną oraz w biegu łączonym.

W ramach wyżej wymienionej imprezy rozegrano także biegi o Puchar Beskidów w biegach narciarskich. Tradycyjnie nasi zawodnicy spisali się świetnie aż 22 razy stając na podium. Dwukrotnie na pierwszym miejscu ukończyli zawody A. Małyjurek, Mariusz Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka) oraz startujący w barwach UKS Gimnazjum Istebna Katarzyna Kubalok, Sebastian Gazurek i Marcin Wolny. Swój bieg wygrała także inna zawodniczka UKS Gimnazjum Judyta Czepczor, która wywalczyła w tych zawodach także drugie miejsce. Również na drugim stopniu podium stanęli: Magdalena Ligocka (MKS Istebna), Rafał Matuszny (UKS Gimnazjum Istebna) - dwukrotnie i Sławomir Jałowiczor (NKS Trójwieś Beskidzka). Dominika Hulawy (MKS Istebna) oraz biegacze UKS Gimnazjum Istebna Adam Kaczmarzyk - dwukrotnie, Tomasz Kaczmarzyk, Bartłomiej Kajzar a także Adrian Biernat (NKS Trójwieś Beskidzka) uplasowali się na trzecich miejscach.

Sukcesem Piotra Michałka zakończył się rozegrany w niedzielę 12 lutego w Wilkowicach II Puchar Magurki. Biegacz z Jaworzynki wygrał klasyfikację generalną a tym samym był też najlepszy w swojej kategorii wiekowej (20 - 45 lat). W tej kategorii dobrze spisał się również Józef Juroszek z Koniakowa, który zajął trzecie miejsce.

W sobotę 18 lutego rozpoczęła się na Polanie Jakuszyckiej XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W biegu łączonym juniorów pasjonującą walkę o złoty medal stoczył M. Michałek, minimalnie przegrywając z Kamilem Fundaniczem z Ustrzyk Dolnych. Zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka zdobył również srebrny medal w biegu na 10 km techniką dowolną. Pozostali startujący w imprezie nasi zawodnicy, w tym również sztafety zajmowali miejsca tuż za podium.

Z powodzeniem startowali nasi biegacze w tradycyjnym XXIV Ogólnopolskim Biegu Gąsieniców, który odbył się w niedzielę 19 lutego w Zakopanem. Szczególnie swoją obecność zaznaczyli w biegach młodzieżowych, zajmując wiele czołowych miejsc. Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się S. Gazurek oraz Patryk Polok (MKS Istebna). Z kolei D. Hulawy i Krzysztof Kukuczka (MKS Istebna) zajęli drugie miejsca. Wreszcie K. Kubalok, Dorota Kaczmarzyk (MKS Istebna), Mateusz Ligocki (UKS Gimnazjum Istebna) i Bolesław Marekwica (MKS Istebna) wywalczyli miejsce na najniższym stopniu podium. Tradycyjnie znakomicie zaprezentowali się Danuta Ligocka z Istebnej i Paweł Gorzołka z Jaworzynki, którzy triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Henryk Gazurek z Istebnej okazał się najlepszy w kategorii radnych i pracowników samorządowych. W klasyfikacji generalnej najwyżej, bo na drugim miejscu uplasował się A. Małyjurek. Był on także drugi w swojej kategorii wiekowej.

Weekend 25 - 26 lutego przyniósł kolejną porcję imprez narciarskich i kolejne sukcesy naszych biegaczy.

W Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrane w ramach Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Znakomicie wypadli w nich biegacze UKS Gimnazjum Istebna, którzy 6 razy stanęli na podium zawodów. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się S. Gazurek i A. Kaczmarzyk. Obydwaj wywalczyli w tej imprezie również drugie (A. Kaczmarzyk) i trzecie (S. Gazurek) miejsce. Dwukrotnie na drugim miejscu ukończyła biegi K. Kubalok

Żabnica gościła w niedzielę 26 lutego uczestników I Biegu Gazdy. Tradycyjnie najstarszą kategorię wiekową wygrał P. Gorzołka. Również inni nasi biegacze byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych - Agata Krężelok, Elżbieta Kilian i Tomasz Sikora (wszyscy z Istebnej) oraz Aneta Heczko z Jaworzynki. Niewiele do zwycięstwa zabrakło innym zawodnikom z Jaworzynki - Eugeniusz Gorzołka zajął drugie a Klaudia Dragon trzecie miejsce. Warto dodać, że T. Sikora uzyskał najlepszy czas biegu głównego tej imprezy.