Inwestycje » Projekty europejskie » Jesteśmy na cz@sie!
Projekt „Jesteśmy na cz@sie” zakończony sukcesem.

Gmina Istebna od października do grudnia prowadziła projekt „Jesteśmy na cz@sie”, który realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS.

Celem projektu była aktywizacja mieszkańców Gminy powyżej pięćdziesiątego roku życia, poprzez zajęcia komputerowe. Wrzesień był miesiącem na rekrutację uczestników projektu. Chętni mogli zgłaszać się w Gminnym Ośrodku Kultury i Urzędzie Gminy w Istebnej, w biurach sołtysa w Koniakowie i Jaworzynce.

Zainteresowanie projektem było duże. Uczestniczyły w nim 52 osoby, które spotykały się w godzinach popołudniowych w szkołach podstawowych w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Zajęcia te prowadzone były przez szkolnych informatyków: w Istebnej pan Robert Biernacki, w Koniakowie pani Halina Legierska, a w Jaworzynce pani Zofia Losa.  Kursanci zapoznali się z podstawowymi elementami zestawu komputerowego, nabywali umiejętności pisania w edytorach tekstu, zakładania swoich folderów, surfowania w Internecie i wielu innej przydatnej w dzisiejszych czasach wiedzy z zakresu informatyki.

Kurs obejmował 13 spotkań, które trwały dwie godziny zegarowe. Miały one miejsce w szkolnych salach informatycznych, gdzie uczestnicy mieli możliwość pracy przy samodzielnym stanowisku komputerowym. Każdy z nich otrzymał materiały potrzebne do nauki. Tematy realizowane podczas zajęć pozwoliły na podniesienie aktywności edukacyjnej oraz podniesienie umiejętności obsługi komputera.

Cykl szkoleń zakończył się uroczystym spotkaniem, które odbyło się 17 grudnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Istebnej, dzięki gościnności dyrektora Roberta Biernackiego. W spotkaniu wzięli udział  prowadzący zajęcia, przedstawiciele władz Gminy w osobie zastępcy wójta, Henryka Gazurka i uczestnicy projektu, którzy z jego rąk odebrali zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Spotkania minęły we wszystkich grupach w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Według opinii uczestników program szkolenia był atrakcyjny i przeprowadzony w ciekawy i przystępny dla Nich sposób. Ich zdaniem, kurs pozwoli na rozwinięcie praktycznych umiejętności, ale nie ukrywali, że oczekują na następne tego typu projekty i zajęcia w przyszłości.

Koordynator:
A. Kędzior