Gmina Istebna » Szkolnictwo » Przedszkola » Gminne Przedszkole w Istebnej
Spartakiada sportowa przedszkolaków

20 czerwca 2013 w Amfiteatrze pod Skocznią odbyła się spartakiada sportowa, w której wzięły udział dzieci z Gminnego Przedszkola w Istebnej oraz Niepublicznego Przedszkola im. św. Józefa z Istebnej – Bucznika. Organizatorem tego spotkania były nauczycielki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Istebnej mgr Małgorzata Kaczmarczyk, mgr Magdalena Wuwer i mgr Małgorzata Galej.

Podczas imprezy dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w wielu konkurencjach sportowych. Przedszkolaki dzielnie pokonywały tor przeszkód, rzucały woreczkami do celu, biegały na nartach po trawie, wykazywały się zwinnością przechodząc slalomem z jajkiem ułożonym na łyżce oraz próbowały swoich sił w przeciąganiu liny. Każda drużyna przygotowała także swoją nazwę oraz kolorowy plakat opisujący grupę. Na koniec wspólnej zabawy dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale.

W spartakiadzie uczestniczyli również rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci oraz przeprowadzeniu konkurencji sportowych. Bardzo dziękujemy im za okazaną pomoc oraz siostrom zakonnym za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas.

Organizowanie imprez, na których spotykają się przedszkola nie tylko integruje obie placówki, lecz pomaga także w nabywaniu nowych doświadczeń, wiadomości i umiejętności. Jest to czas, w którym możemy wspólnie uczyć się od siebie oraz cieszyć wspólną zabawą.

Anna Rudnik

Nauczycielka w Gminnym Przedszkolu w Istebnej