Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2013
Niezwykła wizyta gości z Anglii!

Roger Stone Przewodniczący Rady Miasta Rotherham, Paul Douglas z Zarządu Klubu Piłkarskiego Rotherham United oraz Andrew Hallam z Zarządu Firmy Aspire złożyli w miniony piątek krótką, ale bardzo intensywną wizytę w naszej gminie.

Z naszej strony udział w wydarzeniu wzięli: Henryk Gazurek - Zastępca Wójta Gminy Istebna, Teresa Łaszewska - Sekretarz Urzędu Gminy Istebna, Krzysztof Chorąży - Prezes KP Trójwieś, Piotr Majeranowski - Członek pierwszego Zarządu KP Trójwieś "Millers" i Jacek Kohut. Rolę tłumaczki pełniła Barbara Kotarba.

Program pobytu obejmował stronę promocyjno - sportowo - turystyczno - gastonomiczną a goście wyjeżdżali bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Goście podziwiali walory widokowe i inwestycje naszej Gminy na trasie, która obejmowała wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej, Kompleksie "Pod Skocznią", hali i komplekie "Orlik" przy Gimnazjum, Pizzerii "Werona", Kompleksie "Zagroń", Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym na Zaolziu oraz Karczmie "Ochodzita".

Wizyta miała też wymiar sentymentalny, gdyż związana była z historią naszego Klubu Piłkarskiego KP Trójwieś, który w początkowych latach swego istnienia miał w nazwie przydomek "Millers". Taki przydomek ma właśnie drużyna z miasta Rotherham, gdzie mieszka główny "architekt" KP Trójwieś i pierwszy jego prezes Piotr Jałowiczor.

Roger Stone przebywał w Istebnej w 2006 roku przy okazji obchodów 10 lecia KP Trójwieś.
Dodał: jk Dodano: 2013-06-17, godz. 14:06