http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2013
Urząd Statystyczny w Katowicach Informuje

W terminie od 1 czerwca – 8 lipca 2013 r. na terenie całego kraju zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych na formularzu R-SGR. Badanie będzie realizowane metodą reprezentacyjną, co oznacza, że spośród wszystkich gospodarstw w województwie śląskim, została wylosowana próba 12% wynosząca ok. 11 tys. gospodarstw.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 grudnia 2012 r. w sprawie programu badań statycznych statystyki publicznej na rok 2013 (Dz. U. poz. 1391) Główny Urząd Statystyczny realizuje  również w ww. terminie niżej wymienione badania:

·          Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej na formularzu R-KSRA,

·          Ankieta Koniunktury w gospodarstwie rolnym na formularzu AK-R.

Oznacza to, że gospodarstwo rolne może zostać wylosowane do każdego z ww. badań.
            Celem badań jest pozyskanie danych na potrzeby kształtowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostarczanie informacji pozwalających na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych, a także ich wieloprzekrojowej charakterystyki. Wyniki badania służą również kształtowaniu polityki żywnościowej państwa, dlatego tak istotne jest pozyskanie rzetelnych informacji. Przeprowadzenie statystycznych badań rolniczych jest niezbędne dla sprawnego funkcjonowania informacji o gospodarce. Niezwykle ważną rolę odgrywa popularyzacja tychże badań oraz wyjaśnienie ich znaczenia
w nowoczesnym  społeczeństwie informacyjnym.

Jednocześnie informuje, że z zakresem zbieranych danych można się zapoznać na stronie internetowej GUS http;//form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2013/index.htm Znajdują się tam wzory formularzy wraz z harmonogramami ich realizacji, a także informacje w jaki sposób można potwierdzić tożsamość ankieterów i teleankieterów.

Do wylosowanych użytkowników gospodarstw rolnych zostanie wysłany list Prezesa GUS informujący m.in. o rodzaju przeprowadzania badań ankietowych, terminie ich realizacji oraz możliwości samodzielnego wypełniania ankiet przez Internet.
            Udział w badaniu użytkowników gospodarstw rolnych  jest obowiązkowy.  Oznacza to, że są oni zobowiązani do udzielenia ścisłych, wyczerpujących i zgodnych
z prawdą odpowiedzi.

Dane od gospodarstw rolnych zbierane będą przez specjalnie przeszkolonych
i upoważnionych ankieterów – w formie elektronicznej poprzez wywiad bezpośredni u rolnika.
Ankieterzy będą korzystać z urządzeń mobilnych (terminali hend-held), na których będą wypełniać  formularz elektroniczny. W badaniu przewidziano także możliwość przekazywania danych za pośrednictwem Internetu. Z tej formy przekazania danych będzie można korzystać  w terminie  od 1 do 9 czerwca br. Po upływie tego czasu, tj. od 10 czerwca do 8 lipca 2013 r. z rolnikami kontaktować będą się osobiście ankieterzy lub telefonicznie – teleankieterzy.
             

US ulotka informacyjna_badania rolne-1.pdf
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: K.C Dodano: 2013-05-22, godz. 13:58