Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2013
Pierwszy taki Turniej już za nami!

Turniej, jakiego jeszcze nie było czyli I Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów 40+ o "Puchar Wójta Gminy Istebna" rozegrany został w dniu 2 marca w hali Gimnazjum w Istebnej z udziałem pięciu drużyn.

Wiele na to wskazuje - powołując się na opinie uczestników - że organizując taką imprezę staliśmy się pionierami turniejów piłkarskich dla tej grupy wiekowej co bardzo nas cieszy.
Tym bardziej, że chłopaki po czterdziestce pokazali charakter i wysokie umiejętności, których mogłoby im pozazdrościć wielu młodszych adeptów piłki nożnej.

Udany pod względem sportowym i organizacyjnym Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny zza naszej południowej granicy Orły Zaolzie II.

Na drugim miejscu ukończyła Turniej drużyna Old Mix Trójwieś. Druga nasza drużyna Oldboys Koniaków zajęła czwarte miejsce.

Królem strzelców imprezy z dorobkiem sześciu bramek został Stanisław Brózda (Orły Zaolzia I). Tyle samo trafień na swoim koncie mieli Mirosław Adamus (Old Mix Trójwieś) i Janusz Waszut (Koniaków Oldboys), jednak w dodatkowym konkursie strzeleckim przegrali z piłkarzem Orłów.

Pozostałe nagrody indywidualne przyznano w głosowaniu kapitanów poszczególnych drużyn.
Najlepszym bramkarzem został Stanisław Szotkowski (Orły Zaolzia), zaś Najlepszym Piłkarzem wybrano najstarszego uczestnika Turnieju (rocznik 1953) Andrzeja Kawonia (Kaziki Sosnowiec).

Wyniki:

Old Mix Trójwieś - Oldboys Koniaków - 6:3
Orły Zaolzia I - Kaziki Sosnowiec - 1:0
Orły Zaolzia II - Oldboys Koniaków - 5:2
Old Mix Trójwieś - Kaziki Sosnowiec - 3:2
Orły Zaolzia I - Old Mix Trójwieś - 5:2
Orły Zaolzia II - Kaziki Sosnowiec - 4:2
Orły Zaolzia I - Oldboys Koniaków - 3:1
OldMix Trójwieś - Orły Zaolzia II - 6:2
Oldboys Koniaków - Kaziki Sosnowiec - 6:3
Orły Zaolzia I - Orły Zaolzia II - 3:3

Tabela końcowa: