Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2013
''Gmina Istebna - Przyjazna dla serca-Uczymy się ratować''

„Gmina Istebna – Przyjazna dla serca- Uczymy się ratować” jest to akcja promocyjno – edukacyjna, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w stanach zagrożenia życia.

Pierwsze spotkanie dla mieszkańców i gości zorganizowane w ramach akcji odbędzie się 9 marca (sobota) o godz. 10:00 w Sali remizy OSP w Istebnej Centrum, podczas spotkania odbędzie się prezentacja urządzenia do Automatycznej Defibrylacji Zewnętrznej (AED) oraz szkolenie z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (BLS).

Urządzenie do Automatycznej Defibrylacji Zewnętrznej planuje się zakupić w najbliższej przyszłości i umieścić w miejscach ogólnodostępnych na terenie Gminy, a projekt ten nosi nazwę „AED dla Trójwsi”.

W akcję „Gmina Istebna – Przyjazna dla serca- Uczymy się ratować” jak i w projekt „AED dla Trójwsi” zaangażowani są: organ samorządowy Gminy Istebna, proboszcz parafii pw. „Dobrego Pasterza” w Istebne ks. Tadeusz Pietrzak, a także inicjator i koordynator projektu dr n.med. Andrzej Darmoliński. Wspierają projekt: Fundacja „Ratuj z sercem”, koordynator projektu „Mapa AED w Polsce”, Państwowy Szpital Kliniczny nr 7 w Katowicach, Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe, Polska Rada Resuscytacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu.

Dodał: K.C Dodano: 2013-02-28, godz. 13:58