Gmina Istebna » Szkolnictwo » Gimnazja » Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
Zbiórka niepotrzebnych płyt CD/VCD/DVD

Opiekunowie oraz członkowie Szkolonego Koła PCK w Gimnazjum im Jana Pawła II w Istebnej zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce niepotrzebnych płyt CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość.

Co roku do naszych domów trafia ponad 160 milionów płyt CD/DVD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ rozkłada się około 1000 lat.
Zbiórka potrwa do do 21.06.2013r., a punkt zbiórki zlokalizowany jest w budynku Gimnazjum.
Można oddawać wszelkiego rodzaju płyty:

płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisałeś dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak miałbyś wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w twojej szkole. Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat.

Żaden z pracowników organizatora zbiórki nie będzie przeglądał zawartości płyt. Jeżeli taka deklaracja nie wystarczy, można płytę porysować od strony zadruku, tak aby uszkodzić metalizację na płycie. Takiej płyty już się nie odtworzy.

Płyty, które zbieramy, mogą być uszkodzone. Mogą być popękane i mocno porysowane. Nie zbieramy płyt z zamysłem ich odtwarzania. Zebrane płyty zostaną ponownie przetworzone na surowiec, z którego być może zrobiona będzie obudowa twojego nowego telewizora.

Nie zbieramy płyt w opakowaniach, lecz tylko same krążki bez opakowań. Opakowanie jest zrobione z innego surowca niż płyta. Należy więc płytę wyjąć i przekazać sam krążek bez opakowania.

W zamian za każdy karton zebranych płyt nasza szkoła otrzyma dowolną kolekcję z serii “Było sobie...” oraz wybrane odcinki programu popularnonaukowego “Galileo”.

Zachęcamy do zbiórki!

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK
(źródło: Klub Obrońców Planety)

Dodał: K.C Dodano: 2013-01-09, godz. 12:32