Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
Z życia Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie

Bezpiecznie na drodze

W dniu 3 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie odbyło się spotkanie z policjantem st. asp. Robertem Wajdą w ramach programu „Bezpieczna droga do i ze szkoły”.

Akcja adresowana była głównie dla uczniów klas pierwszych, jednak pan policjant przeprowadził pogadanki w każdej klasie od I do VI, jak również w naszej „zerówce” i przedszkolu.
Na zajęciach z najmłodszymi uczniami policjant omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci. Policjant zaprezentował dzieciom film „Sznupek radzi dzieciom jak być bezpiecznym na drodze”, następnie najmłodsze dzieci pod jego okiem ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię.
W takich bezpiecznych, ale realistycznych warunkach, dzieci wyrabiają w sobie właściwe nawyki, które dają im poczucie odpowiedzialności, a także uświadamiają im to, jakie zagrożenia mogą wystąpić w ruchu pieszych.
Na zakończenie spotkania funkcjonariusz policji pozwolił uczniom obejrzeć policyjny radiowóz, a nawet usiąść za jego kierownicą.

Wszystkie przedszkolaki, a także uczniowie naszej szkoły otrzymali odblaski, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Istebnej.

W imieniu uczniów, za ten gest ze strony naszego organu prowadzącego, serdecznie dziękujemy.

mgr A. Kaczmarzyk
Pedagog SP 1 w Koniakowie

Pasowanie na ucznia

Dwudziestu sześciu uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie ma za sobą uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. 25 października po blisko dwóch miesiącach uczestnictwa w szkolnym życiu, zostali oficjalnie włączeni w społeczność Szkoły Podstawowej. To bardzo ważny moment w życiu każdego ucznia.

Przed doniosłą chwilą ślubowania maluchy wystąpiły ze swoim programem artystycznym, gdzie popisały się recytacją wierszy i śpiewem piosenek. Dzieci wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie.

Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał pasowania pierwszoklasistów na uczniów symbolicznym ołówkiem oraz życzył im szkolnych sukcesów. Od swojej wychowawczyni dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające udział w uroczystości oraz drobne upominki od Rady Rodziców, natomiast rodzice pierwszoklasistów obdarowali swoje pociechy tubami ze słodyczami.

Po akademii dzieci i rodzice udali się do klasy na słodki poczęstunek. Uroczystość ta z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów.

Wychowawca klasy pierwszej
mgr K. Legierska