http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas
Istebniański akcent w nowym Boeing`u!
Był czerwony dywan, przecięcie wstęg, wzajemne podziękowania i uroczystość poświęcenia samolotu. W środę po południu czasu lokalnego pierwszy Boeing 787 Dreamliner odleciał z fabrycznego lotniska w Everett pod Seattle w stronę Warszawy.

Poświęcenia nowego samolotu dokonał pochodzący z Istebnej ks. Stanisław Michałek, który na co dzień pełni posługę proboszcza w jednej z parafii w Seattle.
"Ten samolot różni się zdecydowanie od 767 – powiedział "Nowemu Dziennikowi" tuż przed odlotem kapitan Dreamlinera Jerzy Makula, ktory jest także wielokrotnym szybowcowym mistrzem świata – zastosowano w nim kosmiczne technologie. Jest też dużo więcej urządzeń elektronicznych, które zwiększają bezpieczeństwo lotu". Przyznał też, że ogarnięcie ten nowej porcji danych w porównaniu z boeingami 767 może zająć trochę czasu, ale z czasem polscy piloci przyzwyczają się do nowych, dużo nowocześniejszych maszyn. Podróż do Warszawy z północno– zachodniego zakątka kontynentalnych Stanów Zjednoczonych miała trwać zaledwie 9 godzin i 38 minut. To dlatego, że ten samolot leci szybciej oraz poleci trasą północną – wyjaśniali w Seattle pracownicy LOT. Dreamliner przetnie Kanadę, Grenlandię, Islandię, nadlatując nad kontynent europejski od strony Islandii. Na pokładzie znalazło się około 180 pasażerów, plus załoga. Byli też goście honorowi. "Czuję motylki w brzuchu. Emocje są naprawdę duże. Jestem tutaj, bo jest także dobra okazja do promocji Polski – powiedziała "Nowemu Dziennikowi" tuż przed wejściem na pokład wiceminister spraw zagranicznych Beata Stelmach.

Na początku samolot będzie latał pusty na trasach krajowych, bo będą się na nim szkolili piloci. Pierwsi pasażerowie lotowskim Boeingiem 787 polecą do czeskiej Pragi. Od 14 grudnia do 14 stycznia samolot będzie latał bowiem na trasach europejskich. Poleci także m.in. do Kijowa, Frankfurtu, Monachium, Londynu, Wiednia i Brukseli. Od 16 stycznia Dreamliner zacznie latać na trasie do Chicago, od 1 lutego do Toronto, od 3 lutego do Nowego Jorku, a 3 marca do Pekinu.

 informacja: dziennik.com
 fot. Fot. Elaine Thompson AP, Ed Turner(widomosci.gazeta.pl)
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2012-11-16, godz. 11:43