Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Wystawy
Wernisaż wystawy fotograficznej ''Wokół Ochodzitej''
   Organizatorzy konkursu fotograficznego „Wokół Ochodzitej” pragną serdecznie podziękować wszystkim za udział. Cieszymy się, że w celu popularyzacji Koniakowa oraz idei fotografowania poświęciliście państwo  swój czas i umiejętności .
     Z satysfakcją odnotowujemy fakt, iż tak wiele osób z wielu zakątków Polski i Europy rejestruje piękno i tradycję naszego, 300letniego już Koniakowa, wzbogacając tym samym kulturę Naszej Małej Ojczyzny. Do Konkursu zgłosiło się ponad 70 fotografów przysyłając ponad 200 autorskich zdjęć, z których 30 najlepszych zostało zakwalifikowanych do II etapu . Spośród tych prac jury w składzie: Katarzyna – Łata – Wrona, przewodnicząca Związku Polskich Artystów Fotografików Okregu Śląskiego, Michał Cała, Krzysztof Miller i Józef Wolny -  artyści fotograficy z Z.P.A.F. oraz Ryszard Kocybik, komisarz konkursu wybraLo laureatów.
     Nagrodę główną w wysokości 3000 złotych zdobył Michał Legierski za zdjęcie p.t.” Zuzanna Gwarek – koronczarka”. Druga nagroda w wysokości 2000 złotych to zdjęcie Teresy Legierskiej p.t. „ Spotkanie na Ochodzitej”. Nagrodę trzecią  w wysokości 1000 złotych otrzymuje Marcin Czyż za pracę p.t. „ Poranek owiec” Ponadto jury przyznało sześć równorzędnych wyróżnień z nagrodami rzeczowymi dla Mirosława Czepczora za zdjęcia „ Naprawa ogrodzenia” i „ Pocałunek na Ochodzitej”, dla Wiesławy Karch za fotografię p.t. „Żywobyci”, dla Piotra Kozłowskiego za pracę bez tytułu, dla Magdaleny Krężelok za pracę p.t.” Przed  burzą śnieżną” oraz dla Marka Wesołowskiego za zdjęcie p.t.” koronki koniakowskie” . Ponadto wszyscy uczestnicy II etapu Konkursu  zostali  uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.
   Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy pokonkursowej, której  otwarcie wraz z uroczystością wręczenia nagród odbyło się w dniu 9 listopada w sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej .
   W  tak ważnym dla nas wydarzeniu , oprócz przedstawicieli władz Gminy Istebna, fotografów startujących w Konkursie i zaproszonych gości wzięli  udział przedstawiciele Związku Polskich Artystów Fotografików oraz sponsorzy , którzy wręczyli nagrody i wyróżnienia. Trzeba podkreślić, że ich życzliwość i wsparcie finansowe były ogromne i sprawiły, że Konkurs Fotograficzny „ Wokół Ochodzitej” został zauważony w środowisku fotograficznym i  stał się ważnym wydarzeniem obchodów 300lecia Koniakowa.
   W miłej atmosferze wernisażu odbyło się wiele rozmów, które mamy nadzieję, przekonały wszystkich, że warto czasem spojrzeć na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego i utrwalać  go w sposób kreatywny i piękny. Piękną muzykę tego wyjątkowego  wieczoru  „wyczarowali”  muzycy grający w zespole „Wołosi i Lasoniowie”  a o projekty graficzne całego Konkursu zadbała firma „ Piotr Kocybik i inni”. Fotografie oprawiła firma Almat – Bis z Katowic.
    Dodatkową atrakcją  wydarzenia był ekscytujący pokaz zdjęć  autorstwa Józefa Wolnego wykonanych na Thaiti krótko po pamiętnym trzęsieniu ziemi.
    Rok obchodów 300 lecia Koniakowa dobiega końca  ale już dzisiaj warto pomyśleć o zorganizowaniu następnego konkursu fotograficznego, który będzie rozsławiał piękno krajobrazu Trójwsi, jej mieszkańców i wspaniałe tradycje.
   Jeszcze raz pragnę podziękować hojnym sponsorom, bez których nasz konkurs w ogóle nie doszedłby do skutku.

Ryszard Kocybik , komisarz konkursu

Serdecznie zapraszamy na wystawę, która będzie eksponowana do 30 stycznia 2013 r.

fot. Krzysztof Miller
Dodał: LLK Dodano: 2012-11-12, godz. 15:12