Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
Wyróżnienia dla naszych sportowców!

Czterech przedstawicieli sportów zimowych z Istebnej znalazło się wśród sportowców naszego powiatu, którzy otrzymali wyróżnienia za sportowe osiągnięcia, które rozsławiły nasz powiat w kraju i zagranicą w ubiegłym roku.

Nagrody i wyróżnienia za znaczące wyniki uzyskane w roku 2011 na sportowych arenach w kraju i zagranicą wręczono w Starostwie Powiatowym w Cieszynie.

Gratulacje na początku uroczystości złożył sportowcom oraz ich trenerom Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk, który życzył aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły kolejne sukcesy. Nagrody i wyróżnienia wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.

Wśród sportowców wyróżnienionych za sportowe osiągnięcia, które rozsławiły nasz powiat w kraju i zagranicą w ubiegłym roku znaleźli się:

Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego „Trójwieś” Beskidzka, trenujący narciarstwo biegowe, zajął dwukrotnie I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwa Polski, II miejsce na Mistrzostwa Polski, II miejsce w Pucharze Kontynentalnym Slavic Cup, jest Członkiem Kadry Narodowej PZN.

Mateusz Ligocki – zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego „Trójwieś Beskidzka” zdobył dwa złote i jeden srebrny medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich.

Patrycjusz Polok – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął dwukrotnie I miejsce, oraz III miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka” zdobył II miejsce na Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej oraz cztery złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kombinacji norweskiej oraz w biegach i skokach narciarskich.

Gratulujemy naszym sportowcom i ich opiekunom!

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Dodał: jk Dodano: 2012-10-31, godz. 11:50