Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas » Nominacja do Perły po raz kolejny!
Kolejna Perła - tym razem za placki ziemniaczane!
Trójwieś na targach: Smaki Regionów.
Odbywająca się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich impreza towarzyszy targom POLAGRA FOOD, POLAGRA TECH 2012 i POLAGRA GASTRO.

W niedzielę 7 października już po raz dwunasty Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Izba produktu Regionalnego i Lokalnego wyłoniły zwycięzców w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.
To wyjątkowe trofeum każdorazowo trafia do najlepszych - zdaniem jury - produktów regionalnych osadzonych w polskiej tradycji, od lat produkowanych według sprawdzonych receptur, zanim odejdą w zapomnienie.

Ideą konkursu jest poznanie i udokumentowanie polskich regionalnych produktów żywnościowych, promocja narodowych specjałów, a także przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym. Konkurs ma również na celu zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, zwłaszcza tych o niekorzystnych warunkach gospodarowania, do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Tym razem dla województaw śląskiego Perłę za placki ziemniaczane zdobyli panowie Jan i Kazimierz Juroszek z gospodarstwa agroturystycznego "Halny" z Jaworzynki.
Serdecznie gratulujemy!

Placki ziemniaczne dostępne były na stoisku województaw śląskiego m.in. wraz z serami gazdowskimi i oscypkiem, które prezentował Piotr Kohut z Koniakowa - laureat Perły z lat poprzednich.

mat. prasowy i foto: polagra-food.pl, slaskie.pl, gazetacodzienna.pl
Dodał: AL Dodano: 2012-10-10, godz. 14:07