http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2012
Galeria Kukuczka zaprasza...

22 września do Beskidzkiej Trójwsi przybędą tuzy polskiego malarstwa współczesnego. Ich przybycie związane jest Beskidzkimi Integracjami Sztuki – plenerem malarskim organizowanym przez Bożenę i Jana Kukuczków z Koniakowa. Artyści zamieszkają na czas dwutygodniowego pobytu w Hotelu Jaworzynka, gdzie powstaną dzieła – pokłosie pleneru. Najbliższy jest już ósmym wydarzeniem artystycznym zainicjowanym i realizowanym przez Państwo Kukuczków. Plener ten jednak ma swoisty wymiar. Wpisuje się bowiem w cykl imprez związanych z obchodami  „300 – lecia Koniakowa”. Będzie realizowany pod hasłem: „ 300 LAT U STÓP OCHODZITEJ”. Swoją obecnością  zaszczycą go tacy malarze jak: Jagoda Adamus, Agnieszka Czyżewska, Włodzimierz Janota, Monika Juroszek, Tomasz Karabowicz, Barbara Karch, Krystyna Kocybik, Beata Legierska, Juliusz Marweg, Franciszek Maśluszczak, Karol Mazuś, Agnieszka Sitko, Anna Szymanek, Henryk Trojan, Helena Zadrejko, Ernest Zawada, Jan Żyrek. Tradycyjnie już komisarzem przedsięwzięcia jest wybitny współczesny polski malarz: Stanisław Mazuś.

29 września o godzinie 18.00 podczas imprezy odbędzie się wernisaż po VII Beskidzkich Integracji Sztuki. Całość wzbogaci muzyka, jej regionalny, góralski  akcent w wykonaniu wspaniałej Kapeli Góralskiej Istebna (członkowie Zespołu regionalnego Istebna). Prowadzenie imprezy powierzono Maciejowi Szczawińskiemu – redaktorowi Polskiego Radia Katowice.

W dniu 5 października o godzinie 18.00 w hotelu Jaworzynka zorganizowana zostanie robocza wystawa prac, jakie powstały podczas VIII BIS, na którą serdecznie zapraszamy.

Beskidzkie Integracje sztuki znalazły swoje miejsce w Galerii Kukuczka bo sprzyja im tutejsza atmosfera, wystrój, klimat i  wysoki poziom organizacji. Stanisław Mazuś określił to tak: „…Moje obrazy bazują na naturze. Dlatego ten budynek na granicy, pośród pięknych krajobrazów jest doskonałym miejscem by je pokazać.” Tutaj ma się tą możliwość spotkania ze sztuką profesjonalną, będącą dokumentem osobistego kontemplowania świata, odzwierciedleniem duszy, inspirującego niepokoju i ekspresji. Sztuka to ogromna umiejętność zatrzymania w ramach  pamięci o ulotnych chwilach, miejscach i ludziach, to także obraz skoncentrowany na człowieku przeżywającym radość, zwątpienie, nudę, także rozterkę i zdradę. Nieskończoność form i technik  składa się na wielorakość  i bogactwo artystycznych przemyśleń i rozwiązań. Wystawione eksponaty to prace wybitnych współczesnych malarzy polskich. Właśnie one , jak pisze Z. Herbert ukazują ten: „uparty dialog człowieka z konkretem, z tym słoikiem, z tym bliźnim, z tą porą dnia, to kultywowanie zanikającej umiejętności kontemplacji otaczającego nas świata”.

Galeria Kukuczka zaprasza w dniu 29 września (tj. sobota) na godzinę 18 00 do udziału we wspaniałym,  bogatym artystycznie  wydarzeniu kulturalnym.

Joanna Kohut

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2012-09-24, godz. 12:24