Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Zespół pieśni i tańca ''Koniaków'' z Koniakowa
Gala wręczenia statuetek ''Kobieta Sukcesu Śląska 2012''
24 września odbyła się gala wręczenia statuetek "Kobieta Sukcesu Śląska 2012". Spośród "Złotej Dziesiątki" najwięcej głosów otrzymała Jolanta Czernicka-Siwecka i to ona otrzyma statuetkę "Kobiety Sukcesu Śląska 2012". Nasza kandydatka Urszula Gruszka, kierownik Zespołu Regionalnego Koniaków znalazła się w pierwszej 10 nominowanych.

W kulturze, polityce i biznesie kobiety są często lepsze od mężczyzn. Pierwsza gala śląskich Kobiet Sukcesu już za nami. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Uroczysta gala odbyła się w gmachu Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Głosować można było tutaj: http://www.kobietysukcesu.eu/

"Kandydatki do Wyborów Kobiety Sukcesu Śląska zgłaszają przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach. Spośród kandydatek Złotą Dziesiątkę i spośród niej Kobietę Sukcesu 2012 wyłania kapituła składająca się z autorytetów i uznanych postaci Śląska. "

"Wybory i Gala Kobiety Sukcesu, to wydarzenie, które wpisuje się politykę Unii promowania kobiet w życiu publicznym. Światła reflektorów skierowane są podczas tego spotkania na panie, które zazwyczaj wykonują swoją niezwykle ważną dla społeczności pracę w cieniu mężczyzn. Tym razem to one są bohaterkami pierwszego planu. Gala prezentuje szerokie spektrum ich dokonań w różnych dziedzinach. Dla zasłużonych kobiet w regionie i zgromadzonej publiczności jest to głębokie i wzruszające przeżycie. "

Fotogaleria z gali