Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas
Japońscy touroperatorzy odwiedzili śląskie
Podczas minionego tygodnia gościliśmy w województwie śląskim grupę touroperatorów z Japonii wraz z dyrektorem zamiejscowego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Tokio. Początek trzydniowej podróży po regionie miał miejsce w Zabrzu – tam goście zjechali 320 m pod ziemię w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido”, zobaczyli też jak działa maszyna parowa w Skansenie Górniczym „Królowa Luiza”. Kolejnymi punktami centralnej części regionu były Gliwice z Radiostacją Gliwicką, Willą Caro oraz starówką i Katowice z osiedlem robotniczym na Nikiszowcu.Kolejne dni podróży obejmowały zwiedzanie Zameczku Myśliwskiego w Promnicach i Pszczyny (Zagroda Żubrów, rynek, Muzeum Zamkowe) oraz Beskidów – Bielska-Białej (m.in. Muzeum Zamkowe, Szyndzielnia), Żywca (Muzeum Miejskie, Muzeum Browaru w Żywcu).

Ekipa z Japonii zagościła także w Istebnej, Koniakowie i Jaworzynce, gdzie goście zwiedzili Chatę Kawuloka, Muzeum Koronki oraz Trójstyk. Największe wrażenie zrobiło na odwiedzających spotkanie trzech granic, gdyż Japonia nie posiada żadnej granicy lądowej z innym państwem. Także koronki oraz muzyka pasterska była dla Nich wyjątkowe.Goście zostali na noclegu w Istebnej w Lesniczówce, a pierogi i oscypek nie tylko chętnie degustowali, ale także z każdej strony robili zdjęcia niecodziennym potrawom.

Wśród japońskich touroperatorów znaleźli się przedstawiciele m.in. takich biur podróży jak Kuoni Travel Japan, Travel Plan Co czy Okinawa Tourist Service.

silesia-sot.pl
Dodał: AL Dodano: 2012-09-11, godz. 09:54