Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas
Nominacja do Perły po raz kolejny!
VII Jarmark Produktów Tradycyjnych - konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" odbył się końcem sierpnia 2012 roku w skansenie w Chorzowie. Udział w zmaganiach tradycyjnych potraw wzięła m.in. agroturystyka "Halny" z Jaworzynki, a gazdowie jak zawsze serwowali znakomite placki na blasze. Regionalna potrawa tak przypadła do smaku jurorom, że wytypowali ją jako potrawę woj. śląskiego na targi Polagra Food do Poznania, gdzie będzie rywalizować o Perłę 2012.

Do konkursu zgłoszono ponad 40 produktów i potraw o tradycyjnych recepturach z całego województwa śląskiego. W części „potrawowej" jury oceniło zupę lub przystawkę i danie główne.Wśród najbardziej cenionych produktów znalazły się m.in. kita wieprzowa w słoju, roladki z suma wędzonego, ser kozi pleśniowy „Stary Siągarz", garus z jagód, buraczki domowe pasteryzowane, chleb żytni pytlowy na zakwasie, kopa ornontowicka oraz „Barchyzek", a także napój z czarnego bzu i wino Siągarza „Hanna". Największe uznanie jurorów zdobyły zupa zalewajka i placki ziemniaczane na blasze.Wśród tegorocznych zgłoszeń dominowały przetwory owocowe, zbożowe, wyroby cukiernicze i napoje regionalne. Dwóch wystawców po raz pierwszy zaprezentowało wino wyprodukowane w naszym regionie.

Panom Juroszek serdecznie gratulujemy!!!!

fotogaleria.....
Kolejna Perła - tym razem za placki ziemniaczane!
Dodał: AL Dodano: 2012-09-03, godz. 16:38