Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
„Siła płynie z gór! – Chorzów 2012

„Siła płynie z gór! – Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5”

24 czerwca 2011 r. (niedziela) w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie już po raz trzeci miała miejsce wyjątkowa beskidzka impreza –  „Siła płynie z gór! – Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5”! W tym roku partnerem imprezy było PKP Intercity S.A.

Kolejny raz gminy w podziękowaniu turystom za odwiedziny Beskidzkiej 5 przyjechały na Śląsk.
Od godz. 11.00 do 18.00 starano się przybliżyć klimat, z jakim odwiedzający mogą spotkać się w Beskidzkiej 5 na co dzień. I tak w
trakcie imprezy, można było rozkoszować się prawdziwymi góralskimi smakołykami, zasłuchać się w beskidzką muzykę graną na żywo oraz zobaczyć i zakupić wyjątkowe wyroby rękodzielnicze i produkty wyróżnione certyfikatem „Beskidzkiego produktu na 5”.

Na straganach twórców można było znaleźć niezwykłe produkty: od koronek, wyrobów bibułkarskich, biżuterii, rzeźb oraz różnego rodzaju pamiątek po różnego rodzaju smakołyki: sery czy też tradycyjne kołacze.

Imprezę otworzył Wojciech Bydliński Burmistrz Szczyrku, a prowadzali ją Aneta Legierska i Janusz Macoszek, przybliżając nie tylko atrakcje turystyczne Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły, ale również zapraszając na szereg imprez organizowanych przez gminy Beskidzkiej 5. Ich opowieści przeplatane były występami lokalnych zespołów i konkursami przygotowanymi dla gości Skansenu.
Przygotowano szereg atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez gminy Beskidzkiej 5 oraz PKP Intercity S.A.
Na scenie można było podziwiać
występy dziecięcych zespołów regionalnych „Mała Brenna”, „Mały Ondraszek” i „Wisełka” oraz kapeli góralskiej Tekla Klebetnica, jak również wziąć m.in. udział w konkursie gry na trombicie
czy też zapoznać się z tradycją heklowania koronek i ćiepiynio.

Pragniemy serdecznie podziękować uczestnikom: organizatorom, twórcom, przedstawicielom punktów gastronomicznych i oczywiście wszystkim gościom za przybycie i wspólną zabawę!

Dodał: AL Dodano: 2012-06-25, godz. 17:18