Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012 » ''Spotkanie z ludźmi kultury''- zapraszamy serdecznie!
Spotkanie z ludźmi kultury.
8 czerwca w strażnicy OSP Istebna Centrum odbyło się wyjątkowe „Spotkanie z ludźmi kultury”. Prócz dyskusji o folklorze i tradycji nie zabrakło także muzyki regionalnej, nauki góralskiego tańca czy lekcji gwary.

Czym naprawdę zajmuje się Ośrodek Kultury? Jak promować gminę i istebniańską tradycję? I jak zrobić owczy ser? Na te i inne pytania młodych odpowiadali: Henryk Gazurek, zastępca wójt gminy Istebna, Elżbieta Legierska-Niewiadomska, dyrektor istebniańskiego GOK-u, baca koniakowski Piotr Kohut, Tadeusz Papierzyński, kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna”, Zbigniew Wałach, artysta ludowy, muzyk, założyciel kapeli „Wałasi”, Teresa Przybyła, laureatka konkursu „Ślązak roku” w roku 2010, Aneta Legierska, kierownik referatu promocji UG Istebna, Lucyna Ligocka Kohut - pracownik GOK Istebna, Katarzyna Rucka-Ryś - przedstawiciel muzeum regionalnego „Na Grapie” w Jaworzynce. Z kolei konferencję podsumowała Małgorzata Kiereś, kierownik Muzeum Beskidzkiego w Wiśle.

Nie obyło się bez lekcji gwary, nauki tańca góralskiego i muzyki. Na scenie wystąpił zespół Mała Jetlinka. Podczas spotkania wystawione zostało także przedstawienie „Zmorysaniec”, czyli „Kopciuszek po góralsku”, w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Vides.

zdjącia i video tutaj.....

info: www.beskidzka24.pl
Dodał: AL Dodano: 2012-06-09, godz. 14:46