Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego
Program Prezydenta RP ''Internet w szkołach''
Urzad Gminy w Istebnej  wraz ze Szkoła Podstawowa nr 1  im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie w lutym br. przygotowal i złożył wniosek w Kancelarii Prezydenta RP o przystąpienie do programu „INTERNET W SZKOŁACH – PROJEKT PREZYDENTA RP”

Prezydencka inicjatywa INTERNET W SZKOŁACH - PROJEKT PREZYDENTA RP jest istniejącym od 1999 roku ogólnopolskim przedsięwzięciem mającym na celu szeroko pojętą popularyzacje nowych technologii wśród młodzieży szkolnej i akademickiej. Program ten jest realizowany przy współpracy z założoną przez PAN, Polską Fundacją Upowszechniania Nauki i jest finansowany ze środków pozabudżetowych.

Realizacja tego założenia odbywa się na wielu płaszczyznach. Obok uzupełniającej inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu pomocy w dostarczaniu sprzętu komputerowego oraz laboratoriów komputerowych do szkół i placówek edukacyjnych, realizowane są działania mające na celu aktywizację młodych ludzi poprzez ogólnopolskie konkursy i projekty do nich kierowane.

Kilkuletnia praktyka pokazuje, że potrzeba prowadzenia tego typu działalności jest ogromna, a każda dodatkowa pomoc nieoceniona. INTERNET W SZKOŁACH - PROJEKT PREZYDENTA RP jest inwestycją w przyszłość młodych Polaków, która z pewnością zwróci się wielokrotnie w bardzo niedługim czasie.

Celem programu INTERNET W SZKOŁACH - PROJEKT PREZYDENTA RP jest wyrównywanie szans polskiej młodzieży szkolnej w procesie dydaktycznym na terenie całego kraju. Dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych umożliwiających pozyskiwanie i selekcjonowanie informacji oraz umiejętność korzystania z najnowszych osiągnięć technologicznych są niezbędnym warunkiem udanego startu młodych ludzi. Dlatego też realizacja tego celu przez program INTERNET W SZKOŁACH - PROJEKT PREZYDENTA RP polega na szerzeniu wśród nowego pokolenia idei korzystania z tego właśnie narzędzia.

Kancelaria Prezydenta RP pozytywnie rozpatrzlya wniosek
o przystąpienie do programu „INTERNET W SZKOŁACH – PROJEKT PREZYDENTA RP” Szkoły Podstawowej nr 1  im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie  !!!

W szkole została już zainstalowana nowa pracownia a dziś otwarcia dokona  Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Fot. ks Tomasz Gworek

Dodał: P.G. Dodano: 2005-09-05, godz. 07:47