http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
7-10 czerwca MTB Trophy w Istebnej!
Beskidy MTB Trophy to najpiękniejsze zawody kolarskie wg prestiżowego „MountainBIKE Magazine” .Najpiękniejsze zawody kolarskie - taki werdykt to wielkie wyróżnienie nie tylko dla organizatora Grzegorza Golonki i jego zespołu, ale również dla walorów przyrodniczych oraz krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, którego szczytami przebiegają trasy poszczególnych etapów. Redaktorzy jednego z najbardziej wpływowych w branży kolarskiej magazynu „MountainBIKEMagazine” brali bowiem pod uwagę nie tylko stronę organizacyjną imprezy i dobór tras, ale również np. ich widokowość. Dlatego zajęcie szóstego miejsca w tym prestiżowym rankingu, obok takich zawodów etapowych jak Cape Epic wiodący przez bezdroża Republiki Południowej Afryki, Craft Bike Transalp, Mongolia Bike Challenge czy też Andalucia Bike Race to prawdziwy powód do dumy.

3,2,1- start!

W tym roku wyścig Beskidy MTB Trophy odbędzie się w dniach 7-10 czerwca. W Istebnej - tradycyjnej głównej bazie zawodów - organizatorzy będą oczekiwali 500 zawodników, tyle bowiem wynosi górny limit startujących. Do mety ostatniego etapu dotrze jednak prawdopodobnie tylko około połowa spośród wszystkich śmiałków - tak wskazują statystyki z lat ubiegłych. Tym razem ukończenie zawodów będzie wymagało jeszcze większego wysiłku. Choć organizator nie ujawnił dotychczas dokładnego przebiegu tras kolejnych etapów, już zapowiedział, że będą trudniejsze niż w latach ubiegłych, z większymi niż to bywało dotąd deniwelacjami. A przecież MTB Beskidy Trophy od samego początku stanowi wyzwanie nawet dla zahartowanych i doświadczonych zawodników.

Zawodnicy z 16 krajów świata

Na liście startowej widnieją nazwiska zawodników z 16 państw, w tym tak odległych jak Australia i RPA. Spośród Europejczyków w tym roku zadebiutują Holendrzy i Norwegowie. Choć wyniki klasyfikacji generalnej nie są brane pod uwagę przez PZKol ani tym bardziej UCI, poziom sportowy czołowych zawodników można swobodnie określić jako zbliżony do olimpijskiego. Zdecydowana większość uczestników należy do profesjonalnych bądź pół-profesjonalnych teamów kolarskich, ale nie brakuje również indywidualnych osób. Prestiż zawodów sprawia, że wielu zawodników przygotowuje się tak, aby szczyt formy przypadł właśnie na czerwiec.

Cztery dni „cudownego piekła”


Każdy kto uprawia sport na bardziej zaawansowanym poziomie niż czysto rekreacyjny, a do tego ma potrzebę konfrontowania własnych umiejętności podczas zawodów, zna to szczególne uczucie wielkiej satysfakcji jakie następuje po przekroczeniu linii mety. W tym roku organizator na pierwszy dzień zaplanował trasę z Istebnej wzdłuż całego pasma Baraniej Góry na Skrzyczne i będzie to delikatne wprowadzenie do kolejnych dni zmagań, które będą się rozgrywały na coraz dłuższych dystansach.

Drugiego dnia trasa poprowadzi uczestników na Javorový vrch (1032 m n.p.m.) w Beskidzie Śląsko-Morawskim, by w kolejnych dniach zmienić kierunek na wschodni.

Decydujące momenty rywalizacji rozegrają się na etapach trzecim i czwartym, które poprowadzą kolejno na Rysiankę i Wielką Raczę w Beskidzie Żywieckim. W razie sprzyjającej, słonecznej pogody, ta szósta najpiękniejsza na świecie etapówka MTB zapewni wszystkim uczestnikom niezapomnianą przyjemność z pokonywania niezliczonych single track’ów pośród niecodziennych górskich panoram.
 
Jeśli natomiast pogoda nie dopisze, zawody te staną się niezapomniane z innych powodów - licznych awarii i ekstremalnie trudnych technicznie tras.

www.mtbtrophy.com
Na zdjęciu: W Beskidach odbędą się zawody kolarskie należące do ścisłej światowej czołówkitekst: Michał Kieś nowagazetaslaska.eu
Dobiegł końca 2 dzień zmagań MTB TROPHY!
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2012-06-05, godz. 10:03