Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012
''Ikona Śląska'' dla Zagronia
27 kwietnia, w Chorzowie odbyła się oficjalna Gala Godła Promocyjnego.
Statuetka oraz akt nadania prestiżowego tytułu "Ikony Śląska" przypadł m.in. panu Leszkowi Łazarczykowi z firmy Linter Group s.a., który jest właścicielem Kompleksu Zagroń w Istebnej.
 Gratulujemy!

Z naszego terenu statuetką wyróżniona została także pani Teresa Mokrysz, właścicielka firmy MOKATE. Gratulacje!

Nagroda Godła Promocyjnego „Ikona Śląska”
Przez dziesięć lat, z inicjatywy tygodnika regionalnego Goniec Górnośląski i JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego przyznawane były nagrody Godła Promocyjnego Śląski Oskar. W tym czasie Śląskim Oskarem uhonorowano m. innymi Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego, ks. arcybiskupa Damiana Zimonia, Arcyksiężną Marię Krystyna Habsburg, Adama Małysza, Ireneusza Dudka, Artura Rojka z zespołu Myslowitz, Józefa Skrzeka, a ostatnio prof. Jerzego Buzka, Mirosława Neinerta i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Jak się okazało popularność tego prestiżowego wyróżnienia wykroczyła za granice nie tyle naszego kraju, ale również kontynentu, bowiem Amerykańska Akademia Filmowa, od lat przyznająca filmowe Oskary, zwróciła się do Kapituły naszego konkursu z prośbą o zmianę jego nazwy, gdyż Oskar, w ich przekonaniu, winien kojarzyć się z filmem.

By utrzymać tradycję promowania wybitnych osobowości świata nauki, biznesu, kultury i samorządów promujących Śląsk, redakcja tygodnika Goniec Górnośląski, wsparta przez opiniotwórcze środowiska naszego regionu postanowiła kontynuować konkurs pod nazwąGodła Promocyjnego Ikona Śląska.

foto: mat.pras.
www.ikonasl.com