Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Siła płynie z gór!
Zapraszamy wszystkich!

Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców Śląska na spotkanie z góralami u Was!
Jak co roku chcemy dosłownie przyblizyc Wam nasza kulturę i kuchnię, a takze w ten sposób podziekować za to że wybieracie Beskidy na wypoczynek.

24 czerwca przyjeżdzamy do Was do Chorzowa!
Zapraszamy także wszystkich chętnych do spędzenia miłego dnia w otoczeniu Skansenu.

„Siła płynie z gór! – Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5”

24 czerwca 2012 r. (niedziela) zapraszamy do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”
w Chorzowie
już po raz trzeci na niecodzienną beskidzką imprez...
ę – „Siła płynie z gór! – Dzień z rzemiosłem i folklorem Beskidzkiej 5”!

W trakcie jej trwania będzie można skosztować prawdziwych góralskich potraw i przysmaków, usłyszeć beskidzką muzykę na żywo i zobaczyć oraz zakupić wyroby rękodzielnicze i produkty wyróżnione certyfikatem „Beskidzkiego produktu na 5” (rzeźby, koronki, wyroby bibułkarskie, miody, sery, pamiątki). Impreza będzie trwała w godzinach 11.00-18.00, a w programie między innymi:

- prezentacja gmin Beskidzkiej 5: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły,
- występy dziecięcych zespołów regionalnych „Mała Brenna”, „Mały Ondraszek” ze Szczyrku i „Wisełka” oraz kapeli góralskiej Tekla Klebetnica z Ustronia;
- pokazy tradycyjnego rzemiosła i twórczości ludowej z terenu Beskidzkiej 5,
- degustacja góralskich potraw i przysmaków,
- liczne konkursy i zabawy dla uczestników, m.in. konkurs gry na trombicie, konkurs gwarowy, nauka tańca góralskiego dla dzieci.

Organizatorami imprezy są gminy Beskidzkiej 5: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Wisła oraz Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Partnerem imprezy jest PKP Intercity S.A.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja dla gestorów, którzy chcą wystawiać stoiska z kuchnią lub twórczością proszeni są o kontakt na nr tel. 33 855 61 58.

A juz 30 czerwca kolejna impreza:
"Samochodem przez Beskidzką 5"!
Szykujcie pojazdy; szczegóły wkrótce!
Dodał: AL Dodano: 2012-05-15, godz. 12:52