Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2012
Warszawa Lato 2012
W dniach 20 - 22 kwietnia 2012 roku odbyły się targi turystyczne Warszawa LATO 2012. Gmina Istebna wspólnie z miejscowościami Beskidzkiej 5 i SRiWR Olza wystawiała się na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Targi LATO są wyjątkowym kiermaszem ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymanym w charakterze festynu turystycznego. To niepowtarzalna okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza granicami naszego kraju. To także doskonałe miejsce do wyboru obozów, kolonii czy zielonych szkół dla dzieci i młodzieży.

W tym roku funkcję Kraju Partnerskiego Targów LATO objął EGIPT. Na 250-cio metrowym stoisku zachęcał mieszkańców Warszawy i Mazowsza do odwiedzania swoich najpiękniejszych regionów turystycznych. Nie zabrakło  gotowych wycieczek do Egiptu, które zwiedzający mogli kupić w specjalnych cenach bezpośrednio na targach oraz ofert najpiękniejszych hoteli.

Partnerem XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2012 był Region Mazowsze. Podczas imprezy został oficjalnie otwarty sezon turystyczny na Mazowszu.

W tym roku Targi LATO odbywały się równolegle z Targami Produktów Regionalnych „Regionalia” poświęconym zdrowej i ekologicznej żywności oraz wyrobom regionalnym z Polski i ze świata. Zwiedzający mogli sprawdzić czym dane miejsce się charakteryzuje, kosztując lokalnych przysmaków czy poznając arkana lokalnej sztuki rękodzielniczej. Można było dokonać zakupu wędlin, nabiału, miodu z pasieki, pieczywa, przetworów, słodyczy, ziół, a także zaopatrzyć się w kosmetyki naturalne lub kupić dzieło sztuki lokalnego artysty.

Gmina Istebna prezentowała swoje atrakcje oraz oferty bazy noclegowej na stoisku Beskidzkiej 5. Beskid Śląski cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Turysci pytali o zielone szkoły, agroturystyki, szlaki górskie i rowery.
Gmina Istebna z roku na rok poszerza swoją ofertę i spełnia oczekiwania turystów, dzieki czemu staje się coraz bardziej rozpoznawalna.

Kolejne imprezy targowe na których będziemy się wystawiać to targi jesienne w Poznaniu i Warszawie, na których będziemy prezentować ofertę zimową.

Targi odwiedziło ponad 25 tysięcy turystów.

Niewątpliwą atrakcją stoiska regionalnego była możliwość przymierzenia strojów zespołu,  zrobienia sobie pamiątkowego  zdjęcia oraz skorzystania z profesjonalnego makijażu wykonywanego przez wizażystę zespołu.

Województwo Śląskie podczas XVII edycji targów zostało uhonorowane wyróżnieniem za materiały promocyjne prezentowane na stoisku regionalnym.

Dodał: AL Dodano: 2012-04-24, godz. 11:24