18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
Finał Mistrzostw Polski Amatorów w biegach

Na trasach biegowych PZN Kubalonka w Istebnej rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich, w których raz jeszcze bardzo dobrze pobiegli nasi zawodnicy.

Najlepsze czasy na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną uzyskali Barbara Byrtus z Istebnej i Piotr Michałek z Jaworzynki, którzy tym samym wygrali także w swoich kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Amatorów trzecie miejsce w kategorii kobiet pomiędzy 40 a 49 rokiem życia wywalczyła Barbara Byrtus.

W męskiej grupie czterdziestolatków drugi był Piotr Michałek, a trzeci Jan Łacek z Jaworzynki.

Warto dodać, że wcześniej - o czym jeszcze nie informowaliśmy - na Kubalonce odbył się XVIII Narciarski Bieg Bacy, w którym Barbara Byrtus zwyciężyła w biegu na dystansie 5 kilometrów kobiet, zaś Piotr Michałek wygrał bieg główny mężczyzn na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Jan Łacek.