18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
''Bieg na Igrzyska'' po naszemu!

Rozegrane w dniach 20 - 21 lutego na trasach biegowych w Istebnej Kubalonce finałowe zawody Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” 2012 przyniosły naszym młodym zawodnikom wiele miejsc na podium a ekipie MKS Istebna trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji drużynowej!

W biegach techniką klasyczną na najwyższym stopniu podium stanęli Dominik Bury (MKS Istebna) oraz Mikołaj Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka).  Drugie lokaty wywalczyli Magdalena Kobielusz (MKS Istebna) i Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka), natomiast na trzeciej pozycji w swojej kategorii wiekowej finiszował Dawid Zawada (MKS Istebna).

Ponadto w biegach juniorów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski triumfowali Dominika Hulawy (MKS Istebna) i Krzysztof Kukuczka (NKS Trójwieś Beskidzka), a Patrycjusz Polok (MKS Istebna) był drugi.

W drugim dniu zawodów rozegrano biegi na dochodzenie techniką dowolną, które były zarazem ostatnimi zawodami całego cyklu „Biegu na Igrzyska 2012”.  Zwycięstwa odnieśli Kamil Bury (MKS Istebna) oraz Mikołaj Michałek.  Na drugiej pozycji uplasowała się Magdalena Kobielusz  a trzecia lokata przypadła Mateuszowi Haratykowi.

Ponadto w biegach juniorów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski pierwsze miejsca zajęli  Dominika Hulawy i Krzysztof Kukuczka a Patrycjusz Polok był drugi.

W klasyfikacji generalnej całego cyklu  całego cyklu na najwyższym podium znaleźli się Dominik Bury oraz Mikołaj Haratyk zaś Dorota Kaczmarzyk uplasowała się na drugim miejscu. Na podium stanęli jeszcze Magdalena Kobielusz - druga i Mateusz Haratyk – trzeci w swoich kategoriach wiekowych.

Znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej wywalczyła drużyna MKS Istebna.