Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2012
Dzień Babci i Dziadka w SP2 w Jaworzynce

Każdy z nas ma lub miał babcię i dziadka, którym tak wiele zawdzięcza.To właśnie oni poświęcają nam swój czas, kiedy nasi rodzice są zapracowani.To babcie i dziadkowie opiekują się wnukami, chodzą na spacery, opowiadają swoje wspomnienia z dzieciństwa, uśmiechają się do nas, przytakują, wybaczają różne psoty i figle.Niech na zawsze pozostaną w pamięci ich mądre słowa i rady, które w dorosłym życiu znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.
  " Wszystkim babciom i dziadkom w dniu ich święta dedykujemy życzenia w postaci wierszy i piosenek, płynących z małych ale gorących serc". Tymi miłymi słowami powitała prowadząca wszystkie Babcie i Dziadków, którzy przybyli na uroczyste spotkanie do Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce 20.01.2012 roku.
     Najpierw zaprezentowali się uczniowie Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej w przedstawieniu pt: Kominek na Dzień Babci”. Następnie Daniel z klasy 5 zagrał na skrzypcach utwór Pt: Taniec słowiański”. W dalszej części uczniowie z klasy czwartej i piątej zaprezentowali się w krótkiej inscenizacji. Natomiast uczniowie z klasy drugiej i trzeciej przygotowali montaż słowno – muzyczny. Część artystyczną zakończyli uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka regionalnego grą na heligonkach i piosenkami regionalnymi. Po występach uczniowie wręczyli babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i złożyli życzenia
     Na zakończenie babcie i dziadkowie udali się na świetlicę szkolną gdzie czekały pyszne ciastka i kawa.
                                         Opracowały: U. Stebel i M. Jałowiczor
Dodał: LLK Dodano: 2012-02-14, godz. 13:34