Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Informacja Turystyczna - różne
Punkt Informacji Turystycznej najlepszy!
Miło nam poinformować, iż Punkt Informacji Turystycznej w Istebnej jest najlepszym obiektem w klasyfikacji ** i został sklasyfikowany na 4-tym miejscu w województwie śląskim i na 2-gim w powiecie.
Cieszymy się tym bardziej, że działalność biura jak i kompetencje pracowników okazały się na tyle wysokie, że w rankingu istebniańskie biuro wyprzedziło m.in. wszystkie beskidzkie informacje, ale także centra ulokowane np. w Katowicach, Częstochowie, Zabrzu, itp.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przyjrzeli się, jak funkcjonuje 71 placówek Informacji Turystycznej w województwie śląskim - metodą tajemniczy klient. Wśród najwyżej ocenionych znalazły się te z Istebnej i Zebrzydowic. Głównym zadaniem jakie postawili przed sobą studenci UE było ocenienie jakości usług świadczonych przez punkty informacji turystycznej zarówno należących do Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej, jak i działających poza nim.

Pod lupę zostało wziętych 71 placówek z terenu województwa śląskiego. Na ocenę końcową składały się trzy czynniki:
- audyt bezpośredni, czyli wizyta w punkcie IT (sprawdzano wówczas m.in. sposób oznakowania, czystość, porządek, estetykę placówki, jak i kompetencje pracowników),
- audyt mailowy (studenci sprawdzali w nim, jak często sprawdzane są skrzynki mailowe IT, jak szybko pracownicy odpowiadają, w jaki sposób witają się i żegnają w korespondencji elektronicznej i jaka jest jakość udzielanych przez nich odpowiedzi)
- oraz audyt telefoniczny przeprowadzony w języku obcym, który pracownicy IT zdeklarowali jako opanowany w stopniu komunikatywnym w ankiecie przeprowadzonej przez Śląską Organizację Turystyczną (ŚOT).

W ogólnym zestawieniu najlepszy wynik uzyskało Biuro Informacji Turystycznej w Pszczynie, które zdobyło ocenę na poziomie 93 proc. Na drugim miejscu znalazł się punkt IT w Raciborzu przy ul. Zamkowej (92,6 proc.) oraz w Zebrzydowicach, który uzyskał 92,3 proc. Na czwartej pozycji znalazł się IT w Istebnej z 92 procentami!

Twórcy rankingu przygotowali również ranking Informacji Turystycznych działających w poszczególnych kategoriach.

W kategorii punktów dwugwiazdkowych najwyżej oceniony został punkt IT w Istebnej, które zdobyło 92 proc (czwarte miejsce w ogólnej klasyfikacji).

Kolejne miejsce zajął punkt w Pszczyńskiej Zagrodzie Żubrów (84,1 proc.) oraz punkt w Zamku Cieszyn z rezultatem 88,5 proc (ósme miejsce w ogólnym zestawieniu).

W zestawieniu wszystkich 71 punktów pozostałe z naszego regionu, które poddane zostały badaniu, zajęły odpowiednio: 3. Zebrzydowice, 4. - Istebna, 10. miejsce - Gminny Punkt Informacji w Brennej (87,6 proc.), 23. - Centrum Informacji Turystycznej w Wiśle (78,7 proc.), 30. - Punkt Informacji Turystycznej w Goleszowie (72,4 proc.), 32. - Szczyrk, 40. - Punkt Informacji Turystycznej w Strumieniu (67,8 proc.), 50. - ARTadres - Biuro Promocji i Informacji w Skoczowie (59,2 proc.), 54. - Miejska Informacja Turystyczna w Ustroniu (56 proc.), 57. - Punkt Informacji Turystycznej PTTK - Oddział w Wiśle (49,8 proc.).

Badania działających na Śląsku Punktów Informacji Turystycznej przeprowadzili studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy na co dzień działają w kołach naukowych marketingu i turystyki.

Przypomnijmy, iż w 2010 roku PIT Istebna zdobył 1. m-sce w kategorii ** w całej Polsce. Kolejne zwycięstwo podkreśla profesjonalizm i potrzebę prowadzenia Informacji jna terenie naszej gminy.

mat.gazetacodzienna.pl
Dodał: AL Dodano: 2012-02-06, godz. 16:52