18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2012
Weekendowych sukcesów biegaczy ciąg dalszy

*** Znakomicie zaprezentowali się nasi biegacze podczas VII Pucharu Magurki w Biegach Narciarskich "Śladami Arcyksiężnej Marii Teresy", który odbył się w w Wilkowicach.
Bieg główny na dystansie 10 kilometrów zdominowali mieszkańcy Jaworzynki. Zwyciężył Piotr Michałek, drugie miejsce zajął Jan Łacek, a na trzeciej pozycji uplasował się Stanisław Gorzołka. Ten ostatni mieszka obecnie w Ustroniu, ale oczywiście pochodzi z Jaworzynki.
Biegacze ci startowali w kategorii wiekowej M-4 stąd identyczna kolejność również w tej kategorii.
W kategorii do 35 lat triumfował inny przedstawiciel Jaworzynki, Paweł Ryś.
W kategorii M-6 trzecie miejsca zajął kolejny biegacz z Jaworzynki Jan Gorzołka.

*** Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii wiekowej M 40 (40 - 49 lat) to bardzo dobry bilans Jana Łacka z Jaworzynki osiągnięty podczas rozegranego na terenie gminy Rajcza oraz dwóch słowackich gmin Skalité i Osčadnica XX Międzynarodowego Rajdu Chłopskiego.

*** Piotr Michałek
z Jaworzynki zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 15 kilometrów techniką dowolną podczas XXIX Ogólnopolskiego "Biegu Gąsieniców", który odbył się w Zakopanem. Uzyskany wynik zapewnił naszemu biegaczowi zwycięstwo w kategorii wiekowej M 2 (40 - 49 lat).
Na trzeciej pozycji w tej samej kategorii wiekowej uplasował się pochodzący z Jaworzynki aktualnie mieszkaniec Ustronia Stanisław Gorzołka (siódmy w klasyfikacji ogólnej biegu).