Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » MEDIA o Nas
Węgrzy w Istebnej
Po raz kolejny w naszym regionie Śląska Organizacja Turystyczna gościła przedstawicieli mediów węgierskich. Dziennikarze odwiedzili także gminę Istebna.
Podczas kilkudniowego pobytu w naszym regionie (16-20 listopada 2011) dziennikarze zapoznali się z południową częścią województwa – Beskidami. Dziennikarze zainteresowani byli turystyką zimową i możliwościami spędzania czasu w sezonie narciarskim. Pierwsze dni pobytu stanowiła wizyta w Korbielowie i Jeleśni. Drugiego dnia goście zapoznawali się z miastami Bielsko-Białą (m.in. centrum miasta, Rynek, Zamek Sułkowskich) i Cieszynem (m. in. Zamek Cieszyn, Studnia Trzech Braci, Książnica Cieszyńska) .
18 listopada dziennikarze zwiedzali Brenną (centrum „Pod Starym Groniem”, lodowisko i park z amfiteatrem oraz Dolina Leśnicy), Ustroń (m.in. Równica, pijalnia wód, park zdrojowy) oraz Wisłę (Muzeum Małysza, Skocznia narciarska w Wiśle Malince, stacje narciarskie Soszów, Cieńków).
Ostatnie dwa dni goście zwiedzili pozostałe beskidzkie miejscowości: Istebną, Koniaków, Szczyrk i Żywiec (Browar i Muzeum Browaru) oraz Międzybrodzie Żywieckie (kolej linowa na górę Żar).
W naszej gminie odwiedzili m.in. Muzeum Koronki, bacówkę i Kurną Chatę J.Kawuloka. Goście zainteresowani byli także kuchnią regionalną, stokami narciarskimi i bazą noclegową.
Grupa dziennikarzy liczyła 6 osób. Grupie towarzyszyła dyrektor Polskiego Oddziału Infirmacji Turystycznej w Budapeszcie – Erika Bakonyi.
Dziennikarze reprezentowali takie media jak: program I. Radia Węgierskiego ogólnokrajowego – Kossuth, czasopismo branżowe Vendég Hotel, czasopismo illustrowane Explorer, czasopismo Nők Lapja, gazeta codzienna ogólnokrajowa Népszava, gazeta internetowa Rekreátor. W grupie był również touroperator Forgo Travel.

Wizyta zorganizowana została we współpracy z POIT w Budapeszcie.

na podst. silesia-sot.pl
Dodał: AL Dodano: 2011-11-22, godz. 10:27