Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
OEE na Dzielcu laureatem konkursu EkoEdu

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej Dzielec przy Nadleśnictwie Wisła zwyciężył w konkursie EkoEdu, zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Do rywalizacji w konkursie przystąpiły 24 placówki edukacyjne z województwa śląskiego. Oceniano najciekawsze projekty zrealizowane w ciągu ostatnich trzech lat, innowacyjność i atrakcyjność form prowadzonej działalności edukacyjnej, wpływ prowadzonej działalności ekologicznej na życie mieszkańców województwa śląskiego oraz innych podmiotów prowadzących działalność edukacyjną, a także promocję prowadzonej działalności ekologicznej.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej Dzielec został doceniony za kilka poniższych projektów, zrealizowanych własnymi siłami bądź we współpracy z Gminą Istebna (Beskidzka 5), organizacjami pozarządowymi lub osobami prywatnymi:

- Nowa Ścieżka Przyrodnicza w dolinie potoku Malinka;
- Autorska Szkółka Malarska Iwony Konarzewskiej (we współpracy z malarką Iwoną Konarzewską - zajęcia dla dzieci i młodzieży – uwrażliwianie na przyrodę przez poszukiwanie jej w sztuce malarskiej i ceramicznej);
- Zielona Książka Beskidzkiej 5 (zainicjowana i zorganizowana przez SWIG Delta Partner z Cieszyna) złożony projekt, w którym udział wzięli leśnicy z Nadleśnictw Bielsko, Ustroń i Wisła, promujący bogactwo przyrodnicze rejonu Beskidzkiej 5, czyli pięciu gmin tworzących mikroregion turystyczny, w jego skład wchodzą: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła – z Zieloną książką można się zapoznać na stronie http://www.beskidzka5.pl/zielona;
- Ogród Roślin Beskidu Śląskiego przy OEE z ekologicznym akacjowym placem zabaw dla dzieci, ścieżkami edukacyjnymi, wiatą „leśną klasą” i z będącymi w przygotowaniu zbiorowiskami roślinnymi Natura 2000 Beskid Śląski);
- Zajęcia integracyjno-warsztatowe dla osób niepełnosprawnych (we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dobrze, że jesteś”).

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu Katowice w Katowicach 14.11.2011 r. Wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Wisła w gali tej wzięła udział Wójt Gminy Istebna Danuta Rabin. Pracownicy Nadleśnictwa Wisła dziękują wszystkim za współpracę w wyżej wymienionych projektach.

Zdjęcie Piotr Biernat
Tekst Magdalena Mijal