http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Unijne Projekty » „Poznajcie Region Trójstyku“
Spotkanie podsumowujące na Trójstyku - PUZZLE rozdane!

W bardzo przyjaznej atmosferze odbyło się międzynarodowe spotkanie osób zaangażowanych w akcję „Baw się i zwiedzaj”, czyli zbierania puzzli na terenie Trójstyku.  
Na Trzycatek, do CWS Jaworzynka przybyli przedstawiciele polskiego i czeskiego Punktu Informacji Turystycznej – inicjatorzy zabawy (Istebna i Mosty koło Jabłonkowa), przedstawiciele miejsc, w których turyści otrzymywali puzzle – Galerii „Kukuczka”, Kurnej Chaty Jana Kawuloka, Ośrodka Edukacji Ekologicznej, CWS Jaworzynka oraz czescy sąsiedzi ze schroniska Studeniczne i gospody na Hyrczawie.
Nie zabrakło również turystów, którzy w wakacje zmagali się ze zbieraniem puzzli, a także przedstawicieli Euroregionu Śląsk Cieszyński.

 Puzzle znajdowały się w następujących miejscach:

Polska:

- Kurna Chata Kawuloka w Istebnej

- Bacówka Piotra Kohuta w Koniakowie

- Galeria Sztuki "Na Granicy" na Jasnowicach

- Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej

- CWS Jaworzynka Trzycatek

Republika Czeska:

- Restauracja Pod Jaworem na Hyrczawie

- Restauracja na Szańcach - Mosty koło Jabłonkowa

- Schronisko Skalka - Mosty koło Jabłonkowa

- Skiareal i Hotel Groń - Mosty koło Jabłonkowa

- Schronisko Studenićne - Mosty koło Jabłonkowa


               Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, w której przedstawiono działania realizowane w ramach projektu „Poznajcie Region Trójstyku”, zdjęcia rodziny, która jako pierwsza oddała puzzle. Przyszedł czas również na dyskusje, wymianę zdań między organizatorami zabawy, gestorami oraz turystami. Każdy wyraził swoją opinię, opowiedział o tym, co było trudne, ale ku uciesze inicjatorów zabawy, większość zdań o pomyśle była bardzo pozytywna.
                Wiadomo, że to co najlepsze zawsze zostawia się na koniec, dlatego rozdysponowanie przygotowanych niespodzianek odbyło się w końcowej części spotkania. Wśród wszystkich turystów, którzy zbierali i zgłosili się do Punktów Informacji, zostało rozdysponowane 18 upominków, które przekazane zostały przez gestorów, których odwiedzano przez 4 miesiące, aby otrzymać puzzel.  Był to długo wyczekiwany moment, ponieważ upominki były naprawdę atrakcyjne.

Z polskiej strony niespodzianki otrzymują:

Legierski Paweł z Istebnej,

Kurasiewicz Rafał z Sosnowca,

Elżbieta Głowacka ze Stalowej Woli,

Jacek Tyński z Bytomia,

Zdenek Vavrecka z Bukovca,

Klaudia Kłapsia z Cisownicy.

Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, wśród obustronnego zadowolenia i gratulacji w stronę pomysłodawców gry.

              Mamy nadzieję, że był to pierwszy, ale nie ostatni pomysł na przyciągnięcie mnóstwa turystów w okolice Trójstyku oraz, że w przyszłym roku czeka nas kolejna porcja wrażeń i dobrej zabawy.

 

Realizowane w ramach projektu o nazwie „Poznajcie Region Trójstyku“ – „Poznavejte Region Trojmezi“ o numerze ewidencyjnym: PL.3.22/3.3.05/10.02024, finansowanym z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těąínské Slezsko Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

fotogaleria...

więcej informacji ox.pl...

drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2011-10-26, godz. 13:33