Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2011
Istebna na Tour Salon w Poznaniu 2011

W dniach 19-22 października odbyła się 22. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tegorocznym wydarzeniu udział wzięło 750 firm z 43 krajów, m.in. z Austrii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chin, Chorwacji, Egiptu, Francji, Grecji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Jordanii, Japonii, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Palestyny, RPA, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Przez 4 dni targi odwiedziło blisko 30.000 zwiedzających, w tym połowa podczas dwóch pierwszych dni przeznaczonych wyłącznie dla profesjonalistów z branży.

Zwiedzający targi TOUR SALON mogli zapoznać się z ekspozycją liczącą ponad 8.000m2, gdzie prezentowana była najnowsza oferta biur podróży i touroperatorów, wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, gestorów bazy noclegowej, przewoźników, portali internetowych oraz wydawnictw.

Tegoroczny TOUR SALON po raz kolejny pokazał, że targi to z jednej strony umacnianie wizerunku firm, informowanie o nowych ofertach, a z drugiej strony biznes face to face - zakończony uściskiem dłoni. TOUR SALON to jednocześnie platforma bezpośredniego spotkania specjalistów i wymiany doświadczeń z branży.

Ekspozycji towarzyszył bogaty program wydarzeń. Wielu gości przyciągnęła dwudniowa konferencja Travel 2.0, podczas której niezależni eksperci i praktycy dzielili się swoją wiedzą z zakresu marketingu internetowego z przedstawicielami branży turystycznej i hotelarskiej. Ciekawie wypadła konferencja dotycząca EURO 2012, a także seminaria o interesującej turystów tematyce, m.in.: "Sztuka taniego latania", "Bezpieczna podróż. Jak sie przygotować?, a także "Irytacja w turystyce. Zakupy grupowe i social media." Gościem specjalnym targów TOUR-SALON był Wojciech Cejrowski.

Na targach TOUR SALON rozdane zostały również prestiżowe Złote Medale MTP dla najlepszych produktów turystycznych, a także ACANTHUS AUREUS przyznawane stoiskom najlepiej spełniającym strategie marketingowe firmy. Wręczone zostały również medale z okazji 90-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Krajem Partnerskim Tour Salon 2011 było w tym roku Maroko – coraz chętniej odwiedzane przez turystów, lecz nadal tajemnicze, magiczne i odurzające wonią orientalnych przypraw. Regionem partnerskim Tour Salonu zostało Województwo Zachodniopomorskie - region charakteryzujący sie obecnością dużej liczby obszarów leśnych, jezior, nadmorskich klifów i fantastycznych, piaszczystych plaż.

Tour Salon 2011 swoim patronatem objał Minister Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Poznania oraz Polska Izba Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna.

Kolejna edycja targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, 24-27 października 2012!

film z targów i zdjęcia......

Podczas targów Istebna wraz z Beskidzką 5 otrzymała nagrodę jako produkt turystyczny.

Dodał: AL Dodano: 2011-10-25, godz. 19:58