Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Targi Turystyczne » Targi turystyczne 2011
Targi TT WARSAW 2011 za nami!
W minioną sobotę zakończyły się XIX Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw.  To jedno z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej w Polsce. Wśród  ponad 650 wystawców z 62 krajów świata, zaprezentowana została również bogata oferta turystyczna województwa śląskiego, a w tym naszej gminy.
Pierwszy dzień targów zarezerwowany został dla przedstawicieli branży turystycznej. Kolejne dwa dni – dla zwiedzających.
Na stoisku promocyjnym gminy Istebna dystrybuowane były bezpłatne materiały zawierające informacje o bazie noclegowej, gastronomicznej oraz atrakcjach turystycznych naszego regionu.

Na stoisku regionalnym dużą popularnością cieszyły się : wydawnictwo „Śląskie z dzieckiem”i folder „Śląskie Smaki”, a wśród naszych materiałów najczęściej pytano o przewodnik po gminie, mapy wyciągów narciarskich i gospodarstwa ekologiczne.

Podczas XIX edycji targów TT Warsaw przeprowadzony został konkurs dziennikarzy i MT Targów na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Homo Turisticus”.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 23 września. Wśród wyróżnionych znalazło się również stoisko regionalne śląskiego, na którym się wystawialiśmy.
Serdecznie gratulujemy! Oprócz oferty turystycznej regionu stoisko promocyjne uatrakcyjniały występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z Koszęcina.
Podczas codziennych występów zespół zaprezentował pieśni m.in. pszczyńskie, rozbarskie oraz ziemi cieszyńskiej.
Występy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko odwiedzających targi, ale również wystawców z zagranicy.

Wyjazd przedstawicieli gminy Istebna na targi pokryty został z środków Funduszu Wyszehradzkiego zaś promocja Województwa Śląskiego na targach turystycznych możliwa jest dzięki projektowi “Śląskie. Pozytywna energia. Promocja Turystyczna województwa śląskiego na targach krajowych wraz z publikacją materiałów informacyjnych i promocyjnych”, na który Śląska Organizacja Turystyczna pozyskała fundusze z Działania 3.4 Promocja Turystyki RPO WSL.
Dodał: AL Dodano: 2011-09-27, godz. 15:42