Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2011
Gra Nocna „Cichociemni”

Już od 40 lat na terenie Śląska Cieszyńskiego odbywa się Gra Nocna „Cichociemni”, której organizatorami są instruktorzy oraz wędrownicy ZHP Hufca Ziemi Cieszyńskiej. Głównym celem Gry Nocnej jest promocja walorów turystycznych i krajoznawczych Śląska Cieszyńskiego, integracja środowisk wędrowniczych z całej Polski, a także przybliżenie uczestnikom historii Cichociemnych - Spadochroniarzy Armii Krajowej.

W tym roku GN „Cichociemni” odbędzie się w dniach 24-25.09.2011 r. na terenie Gminy Istebna. Uczestnicy wezmą udział w trzech etapach Gry. Pierwszy będzie obejmował wędrówkę z Istebnej Zaolzia do Jaworzynki, podczas której zostanie sprawdzona wiedza harcerska, umiejętności i sprawność fizyczna. Po wędrówce harcerze wezmą udział w prelekcji na temat historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Natomiast w nocy, uczestnicy będą mieli za zadanie przejść trasę nocną, w obrębie granicy polsko-słowackiej, podczas której przeniosą się w czasie i będą musieli zrealizować zadania podobne do tych, jakie czekały na Cichociemnych. Grę zakończy apel pożegnalny, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki.

Organizatorzy GN „Cichociemni” zwracają się z prośbą do mieszkańców Gminy Istebna o serdeczne przyjęcie uczestników Gry, którzy pochodzą z całej Polski w szczególności podczas nocnego etapu Gry, który odbędzie się na terenie Jaworzynki. Prosimy szczególnie zwróciś uwagę by w nocy 24 września przypilnować wszystkie psy, by harcerze bez przeszkód mogli poruszać się po terenie gminy.

Organizatorzy Gry Nocnej „Cichociemni”

Dodał: AL Dodano: 2011-09-12, godz. 12:19