Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Regionalny Zespół ''Istebna'' z Istebnej » Zespół Regionalny ''Istebna'' - Aktualności
Zespół ''Istebna'' w Sierpcu

Zespół Regionalny „Istebna” był jednym z uczestników XVI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Sierpcu. Obok naszych górali występowały zespoły z Indii, Łotwy, Turcji, Czech i miejscowy zespół Kasztelanka.

Część koncertów odbywała się w miejscowościach ościennych, stąd „Istebna” występowała również na Dniach Gostynina, natomiast główna część festiwalu odbywała się już w Sierpcu

Oprócz zespołów folklorystycznych codziennie był koncert gwiazdy wieczoru. W sobotę ze swoimi największymi przebojami zaprezentowali się Skaldowie, natomiast w niedzielę po występie „Istebnej” na scenie pojawił się zespół Kombii, zaś całość zakończył pokaz sztucznych ogni.

Zespoły wspólnie przemaszerowały także w korowodzie ulicami Sierpca, a w niedzielę czynnie wzięły udział w uroczystej mszy św. w intencji ludzi kultury oraz organizatorów i uczestników festiwalu.

Miłym zakończeniem festiwalu było przyznanie tytułu Najsympatyczniejszej Pary Festiwalu, który decyzją kapituły konkursowej, składającej się z organizatorów, burmistrza miasta i sponsorów, wraz z cennymi nagrodami, trafił do członków „Istebnej” – Justyny Bury i Antosia Czepczora!

W wolnym od występów czasie organizatorzy umożliwili zespołom zwiedzenie jednego z największych w Polsce skansenów – Muzeum Wsi Mazowieckiej, oraz samego miasta Sierpc.

Bardzo życzliwe i przyjazne podejście organizatorów, oraz ciepłe przyjęcie naszych koncertów przez publiczność sprawiły, że żal było opuszczać Mazowsze. Przed nami jednak kolejny wyjazd – tym razem aż do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny.

Dodał: jk Dodano: 2011-07-15, godz. 14:31