Turystyka » Beskidzka 5 » Informacje
''Beskidzka 5 w obiektywie'' - konkurs fotograficzny

Dla wielu Turystów od zawsze najpopularniejszą pamiątką z pobytu w Beskidach były i są osobiście wykonane zdjęcia. Ponieważ bardzo dużo takich zdjęć zawiera w sobie nie tylko ciekawe kadry, walory artystyczne i uchwycenie wyjątkowych sytuacji, należy się tymi zdjęciami podzielić z innymi i pokazać, że nie trzeba być profesjonalnym fotografem, by zrobić ładne, ciekawe, a nawet wyjątkowe zdjęcie Beskidów.

W ubiegłym roku redakcja Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek ogłosiła konkurs fotograficzny, który dotyczył Beskidów jako całości. Tym razem konkurs organizowany jest wspólnie z Gminami Beskidzkiej 5 i dotyczy wyłącznie terenów Beskidzkiej 5 ze względu na ogłoszoną przez MTB Beskidtrek inicjatywę „Rok 2011 z Beskidzką 5”.

Rozpoczął się sezon wakacyjny i urlopowy, więc wszystkich odwiedzających Beskidzką 5, którzy zrobili tam zdjęcia serdecznie zapraszamy do zaprezentowania swoich prac! Wzorem ubiegłorocznego konkursu, nadesłane zdjęcia będą umieszczane w specjalnej galerii konkursowej na stronie internetowej www.beskidtrek.pl.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe (sprzęt i akcesoria turystyczne), dyplomy, a także nagrody specjalne ufundowane przez Gminy Beskidzkiej 5 oraz przewodniki ufundowane przez Oficynę Wydawniczą Rewasz. Do konkursu zapraszamy każdego bez względu na wiek i umiejętności fotograficzne. Bystre oko, refleks, a czasem całkowicie przypadkowa sytuacja mogą być bowiem uznane za tak duże walory zdjęcia, iż warsztat jego wykonania nie będzie priorytetem.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać od dnia 4 lipca 2011 roku do dnia 31 października 2011 roku.

Więcej informacji na temat konkursu pod numerem telefonu 660 069 833 adresem e-mail: magazyn@beskidtrek.pl.

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„BESKIDZKA 5 W OBIEKTYWIE”

1. Konkurs nosi nazwę „Beskidzka 5 w obiektywie”.

2. Organizatorem konkursu są: redakcja Magazynu Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, Agencja Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek oraz gminy Beskidzkiej 5: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń i Wisła.

3. Konkurs jest organizowany w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy” oraz promocji Beskidzkiej 5.

4. Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” objęta jest Honorowymi Patronatami:

Marszałków Województw: Śląskiego, Małopolskiego i Podkarpackiego;

Wojewódzkich Kuratorów Oświaty: Śląskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego, Mazowieckiego, Świętokrzyskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Podlaskiego;

Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego.

5. W konkursie może brać udział każdy bez względu na wiek.

6. Zdjęcia na konkurs należy nadsyłać od dnia 4 lipca 2011 roku do dnia 31 października 2011 roku. W dniu 4 listopada 2011 r. zostaną ogłoszone wyniki i rozesłane nagrody dla zwycięzców.

7. Teren zrobienia zdjęcia określa się jako obszar Gminy Brenna, Gminy Istebna oraz Miasta Szczyrk, Miasta Ustroń i Miasta Wisła wraz z otaczającymi je Beskidami.

8. Zdjęcia należy przesyłać:

Pocztą na adres:

Magazyn Turystyki Beskidzkiej Beskitrek,
34-370 Rajcza,
ul. Polna 12
z dopiskiem „Beskidzka 5 w obiektywie”;

Drogą elektroniczną na adres e-mail: magazyn@beskidtrek.pl – w temacie wiadomości należy podać „Beskidzka 5 w obiektywie”;

8. Jeden autor może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

9. Zdjęcia w wersji elektronicznej powinny być w formacie JPG o rozdzielczości krótszego boku nie mniejszej niż 2000 px;

Zdjęcia w wersji papierowej powinny mieć rozmiar nie mniejszy niż A4 (20x30 cm);

Każde zdjęcie należy zatytułować (podać miejsce zrobienia zdjęcia i Beskid, w którym zostało ono zrobione) oraz podać imię, nazwisko i miejsce zamieszkania;

Zdjęcia skopiowane będą wykluczane z konkursu, gdyż nadsyłać można wyłącznie fotografie własnego autorstwa;

Nadsyłane zdjęcia muszą dotyczyć wyłącznie tematyki beskidzkiej (plenery, architektura, roślinność, kultura, itp.)

Zdjęcia nadesłane na konkurs nie będą zwracane.

10. Informuje się wszystkich uczestników konkursu, że Magazyn Turystyki Beskidzkiej Beskidtrek, Agencja turystyki Beskidzkiej Beskidtrek oraz Beskidzka 5 i jej poszczególne gminy zastrzegają sobie prawo do publikowania i powielania nadesłanych na konkurs zdjęć oraz do wykorzystania wybranych zdjęć na wystawach pokonkursowych promujących Beskidy.

11. W konkursie są następujące nagrody: sprzęt i akcesoria turystyczne, przewodniki Oficyny Wydawniczej Rewasz oraz nagrody ufundowane przez Gminy Beskidzkiej 5.

Dodał: AL Dodano: 2011-07-11, godz. 12:55