http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
I zawody Nordic Walking w historii Gminy Istebna
Pierwsze zawody Nordic Walking w Gminie Istebna przeszły już do historii, w której udział wzięło 21 uczestników. Choć liczba zawodników nie wydaje się duża to ciekawy jest fakt, że pochodzili oni z różnych stron Polski. Aura również nam sprzyjała, gdyż choć było pochmurno to większy deszcz nas nie zaskoczył.


Zawody rozpoczęły się na placu kościelnym w Istebnej, gdzie został przeprowadzony instruktarz podstawowych zasad nordic walking oraz profesjonalna rozgrzewka. Następnie grupa wyruszyła w stronę Bukovca podążając wytyczonymi już trasami nordic walking.


Po dotarciu na miejsce rozpoczęło się zapisywanie chętnych do rywalizacji oraz losowanie numerów startowych. Kobiety i mężczyźni mieli do pokonania odcinek 600 m, natomiast dzieci 300 m. Sędziowie sprawowali pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz przestrzeganiem zasad nordic walking. Zawodnicy wyruszyli ze startu wspólnego w trzech kategoriach: dzieci, kobiet i mężczyzn.

Wyniki przedstawiają się następująco:


Kategoria dziecięca:


I miejsce: Łukasz Bury z Koniakowa

II miejsce: Justyna Bury z Koniakowa

II miejsce: Marzena Przybyła z Cieszyna


Kategoria kobiet:


I miejsce: Iwona Ligocka z Jaworzynki

II miejsce: Maria Brodniewicz ze Skoczowa

II miejsce: Janina Bury z Koniakowa


Pozostałe zawodniczki w tej kategorii:


Urszula Polakow z Bystrej, Ewa Kościerzyńska ze Skoczowa, Helena Kolorz-Kopeć z Istebnej, Elżbieta Swoboda ze Skoczowa, Anna Małyjurek z Istebnej, Alicja Kania ze Skoczowa.


Kategoria mężczyzn:


I miejsce: Ryszard Dembkowski z Torunia

II miejsce: Zbigniew Jaworski ze Skoczowa

II miejsce: Grzegorz Goryczka z Koniakowa


Pozostali zawodnicy w tej kategorii:


Maciej Cieślawski z Istebnej, Eugeniusz Gorzołka z Jaworzynki, Jacek Bury z Koniakowa, Gębicki Radosław z Łowicza, Ryszard Gątarek z Istebnej.


Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów wszystkim uczestnikom. Dodatkowo ośrodek Kempaland w Bukovcu ufundował dzieciom darmowe korzystanie z pozostałych atrakcji, które znajdują się z tym kompleksie, tj Aqua Zorbing i Summer tubing.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz organizatorom za udział oraz pomoc w tych zawodach i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się je zorganizować przy większej frekwencji.


drukuj drukuj
« powrót
Dodał: AL Dodano: 2011-06-27, godz. 10:11