Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
Spotkanie z Beskidzką 5 w Dworku Białoprądnickim
W dniu 14 czerwca 2011 r. o godzinie 10:00 w krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbyło się Spotkanie z Turystami z terenu Karowa. Poza Turystami w Spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele krakowskich biur podróży, była także obecna kilkuosobowa delegacja z Beskidzkiej 5.

Spotkanie miało charakter bardzo merytoryczny. Tym razem nie było występów kapel i części rozrywkowej, a skoncentrowano się wyłącznie na dwugodzinnym przekazywaniu wiedzy na temat regionu Beskidzkiej 5 i turystyki górskiej. Atmosfera była kameralna i wszyscy w ciszy oraz w skupieniu wsłuchiwali się w słowa prelegenta. Zaprezentowano filmy, slajdy oraz wręczono dużą ilość materiałów informacyjno-promocyjnych. W hallu Zajazdu Kościuszkowskiego wystawiono materiały promocyjne Beskidzkiej 5 oraz stolik z zimnymi napojami, by każdy chętny mógł z tego skorzystać.

W czasie gdy na sali odbywało się „Spotkanie z Beskidzką 5”, w hallu prowadzono rozmowy z przedstawicielami krakowskich biur podróży. W miłej atmosferze ustalano warunki współpracy przy organizacji wyjazdów do Beskidzkiej 5, jakimi są zainteresowane biura Excalibur Tours i Oriente, a także organizacją pobytu w Beskidzkiej 5 uczniów i nauczycieli z terenu całego kraju, gdyż taką formą współpracy najbardziej zainteresowana jest zajmująca się organizowaniem turystyki dla Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Luiza Biesik – Dyrektor BT ZNP Logos Tour Ltd. Cracow Department. Krakowskie biura podróży są zainteresowane nawiązaniem kontaktów z organizatorami turystyki z terenu Beskidzkiej 5, przewodnikami beskidzkimi i pilotami wycieczek, a także firmami organizującymi różnego rodzaju atrakcje czy rozrywki dla Turystów. Ze względu na bogatą ofertę hotelarsko-gastronomiczną, jest również duże zainteresowanie organizacją obozów sportowych, zielonych szkół i wczasów na terenie Beskidzkiej 5. Współpraca powinna zaowocować już we wrześniu po zakończeniu wakacji.

Był też akcent humorystyczny, gdy po dwugodzinnym Spotkaniu prelegent i przedstawiciel ATB Beskidtrek podziękowali wszystkim za przybycie i pożegnali się z uczestnikami, a po brawach… nikt nie wyszedł z sali…, tak jakby czekano na ciąg dalszy. Dopiero po wspólnym śmiechu z zaistniałej sytuacji Turyści przeszli do hallu i tam toczono rozmowy oraz plany na pobyt w Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustroniu i Wiśle.

Kolejne „Spotkanie z Beskidzką 5” odbędzie się zaraz po wakacyjnej przerwie we wrześniu w Sali Widowiskowej Mazowieckiego Centrum Kultury w Warszawie przy ul. Elektoralnej 12.

Dodał: AL Dodano: 2011-06-18, godz. 11:02