Kultura » Gminny Ośrodek Kultury » Folklor » Zespoły Regionalne » Regionalny Zespół ''Istebna'' z Istebnej
„Powrócimy wierni – wesele góralskie po latach”
W tym roku mija 45 lat od wejścia na antenę telewizyjną jednego z najbardziej znanych polskich seriali - "Czterej pancerni i pies"

We wrześniu roku 1969 zdjęcia do scen podwójnego wesela Janka i Marusi oraz Gustlika i Honoratki przez tydzień kręcone były w góralskiej scenerii Trójwsi Beskidzkiej z udziałem Zespołu Regionalnego "Istebna" w roli statystów.

Żyje jeszcze kilka z ponad 30 osób biorących w tamtym czasie udział w nagraniach. Po 42 latach pragniemy przypomnieć te chwile, zachowane na taśmie, zdjęciach i we wspomnieniach. Swoimi opowieściami dzielić będą się zarówno aktorzy-amatorzy z Istebnej, Jaworzynki czy Koniakowa, jak i pani Małgorzata Niemirska - serialowa Lidka, która po tylu latach znów odwiedzi Istebną. Będą też osoby, które wtedy z boku obserwowały nagrania, a dziś oprócz wspomnień pozostały im m.in. autografy aktorów i zdjęcia.
Obecni członkowie Zespołu Regionalnego "Istebna" podczas spotkania pokażą półgodzinne wesele góralskie, gdzie pojawiają się m.in. przyśpiewki weselne, które usłyszeć można również w serialu.
Oprócz tego część zebranych zdjęć zostanie pokazana w formie wystawy fotograficznej. Z zachowanych pamiątek ostała się m.in. serwetka, na której położony był chleb, którym witano młodą parę podczas nagrań serialu.
Są to dla nas bardzo cenne wspomnienia i chlubny moment w historii naszego zespołu, stąd pragniemy się nimi podzielić z jak najszerszym gronem i przypomnieć je młodemu pokoleniu.

Zapraszamy serdecznie na spotkanie!!

14.06.2011 (wtorek) - godz. 18:00
Ośrodek Edukacji Ekologicznej - Istebna Dzielec

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny:
Tadeusz Papierzyński - Kierownik Zespołu Regionalnego "Istebna"
Dodał: AL Dodano: 2011-06-10, godz. 13:41