Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2011
Piękny ''Kwietny Bieg'' już przebiegł przez Istebną

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym uczestnikom „Kwietnego Biegu” w Gminie Istebna.
Jak w ubiegłych latach bieg rozpoczynał się na Stecówce, gdzie symboliczną szarfę przekazywała nam młodzież z Wisły, którą przywitaliśmy istebniańskim chlebem.  Na Stecówce miłym słowem przywitał biegaczy pan Jan Gazur, przewodniczący Rady Gminy.
Naszą Gminę reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 Istebnej pod okiem pana Jarosława Hulawego, młodzież z Gimnazjum pod opieką pani Amelii Jałowiczor, która całą trasę przebyła na rowerze oraz reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Koniaków Centrum. Ostatnie 100 metrów trasy biegł również mały Kuba, który cały czas pilotował z dziadkiem ( Bolkiem Haratykiem) naszych biegaczy w samochodzie strażackim.
Trasa przebiegała tak samo jak w ubiegłym roku: ze Stecówki na Zaolzie, dalej do Koniakowa Centrum przez Legiery aż na Kosarzyska, gdzie wraz z ogniskiem i ciepłym powitaniem czekali na nas mieszkańcy gminy Milówka, aby przejąć szarfę.
Swoją gotowość wyraziły również  jednostki OSP Koniaków Centrum i OSP Istebna Zaolzie, które od Stecówki eskortowały biegaczy.
Na trasie nie zabrakło również nestorów tego pięknego biegu: pan Paweł Gorzołka wraz z synem Eugeniuszem co roku czynnie uczestniczą w „Kwietnym Biegu”.
Poraz pierwszy na Istebniańskim odcinku był z nami obecny Andrzej Madej, prezes Stowarzyszenia 10 Czerwca, główny Dyrektor i Organizator ogólnopolskiej sztafety "Kwietny Bieg"

Serdeczne podziękowania składamy dla wszystkim uczestników biegu, opiekunów, weteranów „Kwietnego Biegu” oraz dla wiernych idei strażaków z OSP Koniaków Centrum i OSP Istebna Zaolzie.

Zapraszamy w przyszłym roku na trasę „Kwietnego Biegu”!

Dodał: jk Dodano: 2011-06-07, godz. 15:36